Norfolk BARN

31/44 Architects Nick Dearden
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Norfolk BARN to przestronny dom rodzinny z czterema sypialniami przekształcony ze starej STODOŁY rolniczej. Charakteryzuje się spokojną, powściągliwą powierzchnią zewnętrzną i dramatyczną objętością wnętrza. To wszystko tworzy przestrzenie domowe na dwóch piętrach w ramach rozległej powierzchni 450 m2 oryginalnej STODOŁY.

Zewnętrznie dom prezentuje skromną fasadę. Na głównej fasadzie nie ma widocznego wejścia. Zagłębione wejście jest ukryte w cieniu. Prosty pionowy wzór metalowych i drewnianych żaluzji otula cały budynek, załamując się na tylnej elewacji. Centralnym elementem projektu jest 15-metrowy kryty basen, który biegnie wzdłuż domu i jest dostępny przez główne pomieszczenia socjalne. Rekreacja, relaks i zabawa są sercem tego domu.

Wewnątrz właściciel domu chciał zachować surowy charakter oryginalnej STODOŁY. Wnętrze definiują czyste struktury architektoniczne inspirowane bezpośrednim językiem roślin i budynków rolniczych. Konstrukcje te otaczają dwie główne przestrzenie o podwójnej wysokości: część dzienną, kuchnię i jadalnię oraz kryty basen i strefę spa. Sąsiednia konstrukcja biegnie przez całą szerokość STODOŁY, tworząc bardziej intymne przestrzenie. Sypialnie chłopców na górnym piętrze i sypialnię gościnną z prywatnym zamkniętym tarasem.

W swojej formie i materiałach architektura zachowuje pamięć budynku jako funkcjonującej przestrzeni rolniczej, jednocześnie dostosowując się do nowych zastosowań domowych z dodatkowym poziomem komfortu i wyrafinowania. Skalę wyposażenia wnętrz i materiałów starannie dostosowano przez klienta, aby odnosić się do dużych przestrzeni, jednocześnie uwzględniając życie domowe.

Lokalizacja: Norfolk, Wielka Brytania
Tekst: nowoczesna STODOŁA