Nowe życie domu

Partnerzy

O inspiracji

Widząc możliwości jakie daje różnorodność łupka naturalnego, koniecznie chciał użyć tego materiału przy modernizacji swojego domu. Architekt zaprojektował „drugą skórę” starego budynku tak by powstał swojego rodzaju łupkowy monolit. Tym samym stworzył nowoczesny budynek o tradycyjnym wyglądzie. W efekcie geometria domu nie zmieniła się i jest spójna z otaczającą go zabudową.Łupek nadaje szczególną charyzmę budynku. Połączenie dachu i elewacji tym samym materiałem, sprawia że forma budynku jest niezwykle prosta. Naturalna skała, dzięki swojej różnorodności, oferuje wiele odcieni, od jasnych do ciemnych, od niebiesko-szarych po zielone, matowe powierzchnie oraz jedwabisty połysk, które pojawiają się i znikają w zależności od światła i pory roku.

Spójny dach i fasada:

Nowa „skóra” budynku wymagała dokładnego zaplanowania położenia każdej płytki, każdego parapetu, okna czy drzwi. By osiągnąć taki efekt architekt musiał jak nigdy współpracować z wykonawcami i inwestorem. Jednak efekt jest warty tych godzin spędzonych na rozmowach telefonicznych, wyjazdach na budowę i nieprzespanych nocy przed komputerem.

Łupek naturalny Rathscheck SIN 970 został ułożony na podkonstrukcji aluminiowej, dającej możliwość zastosowania odpowiedniej warstwy izolacji z wełny mineralnej, wraz z zastosowaniem pustki wentylacyjnej.

Do łupka dobrano naturalne drewno, by stworzyć spójną, naturalną formę, genialną w swej prostocie. Taki efekt otrzymamy tylko gdy zastosujemy naturalne materiały, gdzie każda płytka jest inna od poprzedniej, a słoje deski różnią się od każdej kolejnej.

Łupek: Krycie symetryczne z widocznym montażem, SIN 970, Rathscheck Schiefer, Mayen.

P.S. już wkrótce premiera polskiego obiektu z dachem i elewacją w kryciu symetrycznym.

Tekst: Łupek
Lokalizacja: Niemcy