nowoczesna bryła nad brzegiem rzeki

EVA Architecten
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Prosta, dwuspadowa nowoczesna bryła nad brzegiem rzeki nawiązuje do tradycyjnych domów regionu. Monochromatyczna paleta materiałów i wyrazista, szczegółowa forma wyróżniają ją jako nowoczesny dodatek.

W budynku zastosowano materiały w dopasowanych czerwono-brązowych odcieniach. Mają one nadać mu spójną i jednolitą estetykę, jakby cała konstrukcja była wyrzeźbiona z jednej bryły.

Elewacje są pokryte głównie smukłą czerwoną cegłą, która wprowadza tradycyjny ton i fakturę. Okna z minimalistycznymi, nowoczesnymi ramami są wpuszczone w oba szczyty.

Ceglane powierzchnie zestawione są z dachem utworzonym z patynowanych paneli miedzianych łączonych na rąbek stojący. Metal owija się nad dachem i rozciąga na część przedniej i tylnej elewacji.

Dach przecinają z tyłu lukarny, które obramowują widok na rzekę. Szereg panoramicznych okien wpuszcza mnóstwo światła do środka.

Inteligenty dom

W domu jak ten łączącym zarówno styl tradycyjny, jak i współczesny charakter, brakuje tylko funkcjonalnych i nowoczesnych paneli od Grenton Smart Home. Wyobraźcie sobie prostotę zarządzania oświetleniem w tej nowoczesnej STODOLE. Ile mniej czasochłonne byłoby sterowanie roletami przy tej ilości okien, zamiast robić to ręcznie. Dzięki Grenton Smart Home można by opuścić rolety jednym przyciskiem, tak samo, jak ustawić personalizowane sceny świetlne.

Dowiedz się więcej o systemie smart home na Grenton Smart Home. 

Lokalizacja: IJsselstein, Holandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA