nowoczesna STODOŁA pokryta naturalnym łupkiem

SSQ Polska

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Skąd pomysł na nowoczesną STODOŁĘ?

STODOŁA marzyła nam się od zawsze. Chcieliśmy połączyć bryłę bardzo prostego w budowie domu z dużą ilością przeszkleń i wykorzystaniem możliwie naturalnych materiałów. Duże znaczenie miały dla nas niskie koszty utrzymania domu w przyszłości – stąd fotowoltaika, ponadprzeciętna izolacja i wydajna pompa ciepła. Ważnym argumentem był też czas – musieliśmy wprowadzić się do domu po około roku od zakupu działki, co przy braku jednej ekipy prowadzącej budowę było sporym wyzwaniem.

Po 2 latach od zamieszkania jesteśmy nadal bardzo zadowoleni z podjętych decyzji.

Czym jest Odjechani?

To blog, który prowadziliśmy przez wiele lat. Ostatnio ograniczyliśmy działalność w Internecie i mediach społecznościowych.

Dlaczego zdecydował się Pan na pokrycie dachu i elewacji naturalnym łupkiem?

Trudne pytanie. Łupek marzył mi się od kilkunastu lat. Pierwsze domy pokryte łupkiem widziałem w Hiszpanii. Pamiętam, jak przypadkiem trafiłem na Edge House w Krakowie. W zasadzie nie rozważaliśmy innych materiałów – od początku byliśmy przekonani, że chcemy właśnie pokrycia łupkiem. Z wszystkimi zaletami i wadami tego rozwiązania.

Czy w perspektywie minionego czasu nie żałuje Pan tej decyzji?

Nie. Po dwóch latach kamień nadal zachwyca swoją estetyką, sposobem odbijania światła, ale przede wszystkim naturalnością, która powoduje, że nie jest jednolity, powtarzalny.

Jaki jest metraż i zastosowane technologie?

Około 220 m2 na dachu i podobnie na elewacji. Jest to konstrukcja wentylowana, oparta na pełnym deskowaniu, ocieplona 20cm wełny skalnej.

Czy były jakieś problemy przy budowie domu?

Czasochłonność prac związanych z dachem i elewacją oczywiście była większa, ale mieliśmy świadomość, że jest to bardziej wymagający materiał.

Tobie również podoba się łupek? Kupisz go i zlecisz montaż w SSQ Polska.

Lokalizacja: Polska

Partner

SSQ Polska

Inwestor

Odjechani