nowoczesna STODOŁA powstała na murach domu z epoki Tudorów

Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Wieloletnia mieszkanka dzielnicy, Marian Heckendorn Brackett, z radością wspomina zbiór dzikiej lucerny z pustego narożnego parkingu, aby nakarmić swoje króliki, gdy była dzieckiem. Ta parcela została ostatecznie opracowana dla domu, który został nazwany „Domem Królika”.

Zlokalizowana na Packard Hill w historycznej dzielnicy Denver’s Potter Highlands, 4442 SFresidence jest przemyślanym i innowacyjnym wyrazem współczesnego stylu, przy jednoczesnym poszanowaniu skali, materialności i historii istniejącego domu. Pierwotnie zaprojektowany i zbudowany w 1938 roku przez walijskiego architekta RO Parry’ego, Rabbit House był parterową rezydencją z czerwonej cegły w stylu Tudor Revival. Obecni właściciele wprowadzili się ponad 15 lat temu. Zakochani w historii sąsiedztwa i klasycznej elewacji domu, chcieli zachować jak najwięcej istniejącej struktury, jednocześnie tworząc przestrzeń dla powiększającej się rodziny.Istniejące mury z epoki Tudorów pozostały na miejscu, a dwie proste formy o stromych szczytach wyrosły z oryginalnej cegły. Ten nowy, nowoczesny dodatek 1760 SF jest pokryty czarnym metalowym rąbkiem stojącym. Wewnątrz unowocześniono układ. Wykorzystano wieżę komunikacyjną przy elewacji południowej do pomieszczenia schodów, tworząc otwartą główną kondygnację.

Paleta materiałów wewnętrznych jest lekka i jasna. Śnieżnobiała płyta gipsowo-kartonowa odbija światło dzienne wnoszone przez okna od podłogi do sufitu i francuskie drzwi. Aby dodać ciepła, okna i drzwi casement są obramowane drewnianymi ościeżami, które tworzą cienie dodające głębi i wymiaru. Podłoga z białego dębu w kolorze miodowym jest stosowana w całym obiekcie oraz jako detal sufitu, który łączy oryginalną strukturę z dodatkami.

Zestawienie starego i nowego pokazuje wyrafinowaną integrację nowoczesnych koncepcji projektowych, takich jak oświetlenie dzienne, z jednoczesnym włączeniem tradycyjnych kluczowych elementów z epoki Tudorów. Takich jak strome, wielospadowe linie dachu, masywne kominy, ozdobne wejścia i okna skrzydłowe w odniesieniu do skali i historii okolica. Nowa paleta materiałów z cegły i metalu została zainspirowana tradycyjnymi „szlachetnymi materiałami”, cegłą, kamieniem i łupkiem.  Użyto ich do budowy tych historycznych rezydencji z okresu odrodzenia Tudorów.

Lokalizacja: Denver, Kolorado, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA