nowoczesna STODOŁA z oknami Multiko

MULTIKO Architektura Okien

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

nowoczesne STODOŁY to jeden z najpopularniejszych trendów w architekturze. Charakteryzują się prostą, minimalistyczną bryłą i dużymi przeszkleniami. Okna aluminiowe są idealnym rozwiązaniem dla tego typu budynków. Oprócz okien, w nowoczesnych STODOŁACH często stosuje się również fasady aluminiowe. Jest to doskonałe rozwiązanie dla dużych przeszkleń. Są one wytrzymałe, trwałe i zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną. Dzięki temu zapewniają komfort użytkowania budynku i zmniejszają koszty eksploatacji.

Skupmy się na rozwiązaniach okiennej stolarki aluminiowej w prezentowanym domu. Za projekt, produkcję oraz montaż nowoczesnych okien aluminiowych odpowiada MULTIKO Architektura Okien.

W realizacji znalazły się następujące pozycje:

  • prawie 7 metrowe stałe przeszklenie z połączeniami szyba – do – szyby (wys. 2,8 m, szer. 4,8 m),
  • okna FIX (wymiary: m.in. 2,5 m x 2,7 m, 2,5 m x 2,5 m),
  • okna rozwierno – uchylne ze stałymi kwaterami – zastosowano ukryte okucia, klamki bezrozetowe.

Najmocniejszym elementem projektu jest szklana ściana – przepiękne przeszklenie, które w szczycie sięga 7,7 m. W konstrukcji wykorzystano połączenia typu szyba – do – szyby. Praktycznie niczym nie zaburzony widok z centralnej części domu.

Oprócz tych rozwiązań, zaprojektowano (oraz wykonano i zamontowano) nowoczesne okna przesuwne 2. stopnia (okna cienkoramowe!). Są to architektoniczne okna przesuwne, których ramy możemy w pełni zasłaniać zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Słupek ma jedyne 25 mm oraz próg jest zintegrowany z podłogą. Szczegółowa specyfikacja:

  • 7,7 m przeszklenie z podwójną szyną (1 kwatera przesuwna), wys. 3,1 m,
  • 7,4 m przeszklenie z podwójną szyną (2 środkowe kwatery przesuwne), wys. 3,1 m,
  • 4,0 m przeszklenie z podwójną szyną (1 kwatera przesuwna), wys. 2,8 m,
  • 3,6 m przeszklenie z podwójną szyną (1 kwatera przesuwna), część stała to panel, część stała chowana w ścianę, wys. 2,8 m.

Cała stolarka okienna jest w kolorze czarnym matowym. Projekt zakończony całoszklanymi balustradami. Okna i fasady aluminiowe to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie nowoczesną estetykę, funkcjonalność i trwałość. W przypadku domów typu STODOŁA doskonale wpisują się w minimalistyczny styl architektoniczny.

MULTIKO Architektura Okien przewaga dzięki doświadczeniu – prawidłowy montaż robi różnicę…

Więcej ciekawych treści znajdziecie w  zakładce MULTIKO na naszej stronie. Zachęcamy również do śledzenia ich codzienności na Facebooku oraz Instagramie.