nowoczesna szopa do magazynowania wełny

Partnerzy

O inspiracji

Tonimbuk House stoi na dużej, około 4-hektarowej działce w australijskim parku Bunyip State Park. Przypomina on nowoczesną „szopę do magazynowania wełny”, a projekt miał być formą złożenia hołdu symbolowi australijskiej architektury.
Architekci z firmy Maxa Design wykorzystali istniejące tu kamienne ściany, by stworzyć symboliczny, ale bardzo funkcjonalny, nowoczesny dom. Budynek został zaprojektowany tak, by pasował do swego otoczenia, równoważąc stare z nowym, dzięki odsłoniętym belkom, cegłom z odzysku i naturalnym, surowym materiałom. Duże, przesuwne, szklane drzwi, biegnące wzdłuż całej długości domu, pozwalają właścicielce „mieszkać w swoim otoczeniu”, nie odczuwając żadnej izolacji.
Fragmenty z cegły pochodzącej z odzysku pomagają regulować temperaturę wnętrza, służąc jako odpowiednia izolacja w gorące i chłodne dni.
Duża przestrzeń ścian wewnętrznych jest idealna do prezentacji prac artystki, która mieszka w tym miejscu. Przestronna przestrzeń publiczna domu, która wydaje się stapiać z otoczeniem po otwarciu dużych, przeszklonych drzwi, tworzy też perfekcyjne miejsce do rozkoszowania się ustronnością tego budynku.

Lokalizacja: Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA