nowoczesny dom o dwóch obliczach z inteligentnymi rozwiązaniami

Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Projekt składa się z prostej bryły, która wpisuje się w sąsiednią tradycyjną wolumetrię. Architektura projektu ma być współczesna.Pozwala to na odpowiednie zrozumienie całości i rozróżnienie dwóch części projektu:

  • część „nocna” na północnym-wschodzie zorganizowana jest na dwóch poziomach z tradycyjną elewacją.
  • część „dzienna”, na południowy zachód, która otwiera się szeroko na zewnątrz. Wzdłuż praktycznie całej elewacji biegnie przeszklenie. Fasada  urozmaicona jest przesuwanymi drewnianymi okiennicami, które służą jako ochrona przed słońcem. Tradycyjna kubatura jest zachowana dzięki drewnianej ramie okrywającej taras. Wreszcie kuchnia otwarta na patio w centrum projektu łączy dwie przestrzenie. W ten sposób przeszklona bryła rozciąga się wokół patio. Elewacje zostały więc skomponowane z wykorzystaniem trzech materiałów: białego betonu, szkła i czerwonego drewna cedrowego.

Projekty tego typu, często wyposażone są w nowoczesne rozwiązania jak chociażby system inteligentnego domu.

Panuje potoczna opinia, że systemy inteligentnego domu są drogie a każda zmiana ich konfiguracji wymaga wizyty serwisanta, co pociąga za sobą kolejne koszty. Tak było jeszcze kilka lat temu, gdy na inteligentną instalację mogli pozwolić sobie tylko najbardziej zamożni.

Wraz z rozwojem technologii nawet najbardziej zaawansowane rozwiązania smart home stały się dostępne dla każdego. Dzisiaj instalacja systemu Grenton Smart Home to koszt niewiele wyższy niż koszt przeciętnego TV, natomiast oszczędności jakie zapewnia system dzięki optymalnemu zarządzaniu ogrzewaniem i oświetleniem, powodują że instalacja sama zaczyna się zwracać.
Łatwość obsługi i konfiguracji systemu jest jego ogromnym atutem. Dzięki doskonałemu narzędziu GRENTON Obiect Manager oraz bardzo intuicyjnej obiektowej architekturze, każdy może w bardzo prosty sposób zmienić reguły działania systemu a nawet zainstalować nowe moduły i funkcjonalności. Choć oczywiście producent zapewnia pełne wsparcie, wizyta technika nie jest już koniecznością.

Sprawdź cenę automatyki domowej

Lokalizacja: Penmarch, Francja
Tekst: nowoczesna STODOŁA