Oaza alpaków w miejscowości Laguna w australijskiej dolinie Hunter

Partnerzy

O inspiracji

Ten projekt to rustykalny domek, który powstał z przerobionego wagonu kolejowego z lat 1950-tych. Stoi on na farmie alpaków w miejscowości Laguna w australijskiej dolinie Hunter.

Domek obecnie dostępny jest na wynajem i jest idealnym miejscem dla tych, którzy szukają wytchnienia od zgiełku miasta i choć na chwilę chcą odpocząć na łonie przyrody, w towarzystwie nie ludzi, ale parzystokopytnych ssaków.The Little Valley Farm stwarza perfekcyjną okazję, by choć na kilka dni zapomnieć o telefonie i zanurzyć się w otoczeniu rozległej farmy. Całe dnie można spędzać eksplorując okolice lub odpoczywając w hamakach na dużym, zacienionym tarasie, który rozciąga się na całą długość dawnego wagonu kolejowego, umiejętnie przerobionego na domek letniskowy. Widoki, które oferuje to miejsce, to przede wszystkim zielone pastwisko i rosnący tu naturalnie busz.

Właściciele farmy zadbali też o wszystkie wygody swoich gości, którzy w ciepły dzień mogą wziąć orzeźwiającą kąpiel w zewnętrznej wannie z widokami, a wieczorem podziwiać z niej zachodzące słońce, które powoli ustępuje miejsca rozgwieżdżonemu niebu.

Gospodarze rozpieszczają swych gości także tym wszystkim co oferuje wiejskie życie na farmie. Na śniadanie dostarczają świeże jajka, a pomidory można zbierać prosto z rosnących w pobliżu krzaków. Wokół rozkwita dzika przyroda, a gości odwiedzają wombaty i jaszczurki goana. Nie można też zapomnieć o alpakach, które pojawiają się nawet na progu domku i czekają z przyjaznym nastawieniem aż goście zaczną je karmić prosto z ręki.

Farma w dolinie Hunter to miejsce magicznych doświadczeń, które potęguje mieszkanie w oryginalnym domku, który – choć nie jest podłączony do żadnej sieci – oferuje wszystkie udogodnienia, łącznie nawet z piecem do pizzy. To miejsce oznacza relaks, poczucie spokoju i nieodpartą chęć powrotu.

Lokalizacja: Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Gospodarz

LITTLE VALLEY FARM