Oaza dobrego samopoczucia w dawnej STODOLE

WOLF REICHT ARCHITECTS
Partnerzy

O inspiracji

Gdy tylko miniesz znak Neuaigen, pojawiają się pojedyncze, potężne drewniane STODOŁY, które kiedyś kształtowały krajobraz tego obszaru.

Jako świadkowie epoki, w której rolnictwo było nadal intensywnie uprawiane tutaj, w południowo-zachodnim Weinviertel, te stare STODOŁY są ważnym elementem krajobrazu kulturowego Dolnej Austrii. Tylko kilka z tych znaczących budynków gospodarczych jest nadal w użyciu. Niektóre z nich są puste, zwietrzałe i powoli znikają ze scenerii.W takich projektach, które czerpią całą siłą z tradycji, idealnie wpisują się nowe technologie, jak chociażbym pompy ciepła NETSU.

Proces doboru i montażu pomp ciepła dzieli się na dwa etapy:

– dobór pompy – czyli przeprowadzenie audytu i wyliczenie zapotrzebowania budynku na energię

– montaż urządzenia – czyli wykonanie instalacji oraz pierwsze uruchomienie

Gdy do salonu zgłasza się osoba zainteresowana pompą ciepła, zanim zostanie jej przedstawiona oferta trzeba zacząć rozmowę od krótkiego wywiadu. Głównym parametrem na jakim nasza firma opiera obliczenia to zapotrzebowanie budynku na energię – by zapewnić komfort cieplny klientowi i tak, aby nasz produkt dał radę ogrzać żądaną powierzchnię.

W przypadku nowych lub wybudowanych w przeciągu kilku ostatnich lat budynków sprawa jest dosyć prosta. Zwykle konsument dysponuje świadectwem energetycznym, w którym dostępne są wszystkie dane. Wystarczy, że zostanie nam ono udostępnione, by na jego podstawie wywnioskować jaką pompę zaproponować.

Dowiedz się więcej o NETSU tutaj