Olive Shed

Partnerzy

O inspiracji

Chatka o nazwie “The Olive Shed”, czyli „Oliwna szopa” stoi w pięknym, naturalnym krajobrazie Półwyspu Mornington w australijskim stanie Wiktoria.

Domek jest zalany światłem i został starannie zaprojektowany i wykończony w taki sposób, by zapewniać swym gościom odprężającą atmosferę w samym sercu krainy wina zwanej „Red Hill”. Niewielki budynek jest dostępny na wynajem i jest idealny dla dwóch osób, które marzą o tym, by odpocząć w sąsiedztwie winnicy i otoczeniu drzew oliwnych. Jego niewątpliwą zaletą są też oczywiście piękne widoki.Sama chatka w stylowy sposób łączy różne rodzaje drewna, które tu widoczne jest we wszelkiego rodzaju wykończeniach, doskonale łącząc się z mosiężną armaturą, prostymi lampami i wykonanymi na zamówienie meblami. Wnętrza emanują ciepłem i spokojem, stając się idyllicznym wręcz miejscem ucieczki od miejskiego zgiełku.

Na gości czeka tu piękna, otwarta łazienka oraz duże łóżko typu „king size” z luksusową, choć rustykalną pościelą. Nie mniej rustykalny aneks kuchenny zapewnia wszelkie wygody, a z kawą w ręku można odpocząć siedząc na sofie lub na stylizowanych krzesłach, które ustawiono przed opalanym drewnem piecykiem. Na zewnątrz znajduje się niewielki taras ze stolikiem i krzesłami, na których można wygodnie się ułożyć, by podziwiać znajdującą się tuż obok winnicę. Kiedy przyjdzie już gościom ochota na spacer, mają do wyboru dwie plaże po dwóch stronach półwyspu – McCrae Beach przy zatoce Port Phillip lub znajdującą się po drugiej stronie Point Leo Beach. W takim miejscu na pewno nie można się nudzić…

Lokalizacja: Półwysep Mornington, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA