Opalane drewno Shou Sugi Ban od Wood of Fire w aranżacji wnętrz

Wood of Fire

Kategorie: Wnętrza Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Elewacje stworzone z opalanego drewna zyskują w ostatnich latach na coraz większej popularności. Opalane deski powstają z wykorzystaniem tradycyjnej japońskiej techniki obróbki drewna – Shou Sugi Ban. Metoda ta sprawia, że drewno staje się bardziej wytrzymałe i trwałe, ale dzięki opalaniu deski zyskują również nowy, niepowtarzalny wygląd. To właśnie wysoka odporność na czynniki zewnętrzne oraz niskie koszty utrzymania sprawiają, że materiał ten coraz częściej wybierany jest przez architektów i inwestorów. Obecnie wykańcza się nim elewacje, wznosi ogrodzenia, pergole i buduje tarasy. Jednak deski z opalanego drewna świetnie sprawdzają się również przy wykończeniu i aranżacji wnętrz!

Opalane drewno dodaje charakteru

Tym co wyróżnia opalane drewno na tle innych materiałów wykończeniowych to przede wszystkim naturalny wygląd, różnorodna struktura, głębia koloru oraz nietuzinkowy charakter. Deski Shou Sugi Ban pasują do różnego rodzaju aranżacji, świetnie komponując się ze stylistyką rustykalną, wschodnią czy skandynawską. Jasne deski sprawdzą się we wnętrzach urządzonych w klasycznym i tradycyjnym klimacie, zaś czarne doskonale podkreślą minimalizm i nowoczesność pomieszczenia. Jako, że czerń jest ponadczasowa i elegancka, chętnie wykorzystywana jest w wystroju oraz projektowania wnętrz. Kolor ten nadaje pomieszczeniu zdecydowany ton, przez co nabiera ono charakteru i wyrazu. Świetna alternatywą do klasycznego malowania ścian, jest użycie właśnie opalanych desek ściennych.

Deski Wood of Fire w wnętrzach

Poniższe zdjęcia przedstawiają przykładową aranżację wnętrza, gdzie wykorzystano opalane deski od polskiego producenta Wood of Fire. W przypadku tej realizacji zdecydowano się na drewno dębowe, które jest jednym z najtwardszych gatunków drewna. Naturalną trwałość dębu wynikającą z jego właściwości fizyko-mechanicznych podniesiono dodatkowo poprzez konserwacje ogniem. Zewnętrzna powierzchnia deski została mocno zwęglona co sprawiło, że posiada charakterystyczną popękaną strukturę, zwaną potocznie „skórą krokodyla”. Opalane deski zastosowano w zarówno w salonie jak i części kuchennej. Użyto ich m.in. do obudowania nietuzinkowego kominka, usytuowanego w centralnej części salonu. Co istotne, wcześniejsze opalenie również z wewnętrznej strony podnosi właściwości ognioodporne drewna, a odpowiednią klasyfikację ogniową zapewnia naniesiona warstwa specjalnych substancji zabezpieczających. Również w kuchni znajdziemy czarny akcent – opalanymi deskami obłożono ścianę w raz z drzwiami oraz frontem szafki.

Czarne deski lubią się z naturalnym światłem

Należy pamiętać, że czerń najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie nie brakuje światła dziennego. W przypadku tej realizacji, odpowiedni ilość naturalnego światła zapewniają w ciągu dnia spore okna, zajmujące prawie cała powierzchnię jednej ze ścian. Zaś wieczorami, sztuczne, ciepłe oświetlenie sprawia, że wnętrze wydaje się przestronne i przytulne. Dobrym rozwiązaniem jest również zestawienie czerni z jasnymi, neutralnymi barwami (szarości, złamana biel), oraz szkłem i szlachetnymi, naturalnymi tkaninami.

Czarne deski opalane metodą Shou Sugi Ban od Wood of Fire to propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie połączenie prostoty i funkcjonalności. Zastosowane we wnętrzu nadają mu niepowtarzalnego i oryginalnego charakteru.

Zapraszamy do kontaktu -> www.woodoffire.pl

Lokalizacja: Polska