Osprey Barns

Studio Bartolotta LLC Jesse Parris-Lamb Nicole Franzen
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Wznoszący się na rozległej działce na Wyspie Canfield dom Osprey Barns jest imponującą konstrukcją. Na pierwszy rzut oka przypomina bardziej kompleks przemysłowy. Jednak przy tak dużej ilości naturalnego światła – i wspaniałych widokach na wodę – w rzeczywistości jest przytulnym domem i spełnieniem marzeń jego właściciela.

Mieszcząca nieco ponad 1160 metrów kwadratowych nieruchomość z siedmioma sypialniami i ośmioma łazienkami została zaprojektowana jako przestrzeń rozrywkowa dla dyrektora finansowego i jego czwórki dzieci. Przed przystąpieniem do projektowania wnętrz właściciel domu spędził około pięciu lat współpracując z architektem Andrew Bartolottą, aby opracować odpowiednią koncepcję rezydencji. „Początkowo projektowaliśmy nowoczesny dom. Potem przekształcił się w dom na plaży w stylu industrialnym. Stylistycznie chciał jednak nawiązać do angielskich fabryk z XIX wieku” — wyjaśnia Bartolotta. „To zdecydowanie najbardziej skomplikowana konstrukcja mieszkalna, nad jaką kiedykolwiek pracowałem”.

Firma Jesse Parris-Lamb miała za zadanie stworzyć wnętrze, które miało być zachęcające. „Klient chciał, aby było to miejsce, w którym przyjaciele i rodzina mogliby odpocząć i czuć się komfortowo” — mówi Jesse. „Elewacja domu jest bardzo ciemna, więc użyliśmy bardziej neutralnej palety w odcieniach ziemi, która zawiera mnóstwo naturalnych włókien i materiałów. Wszystko, aby nasycić go ciepłem i plażową, rodzinną atmosferą”.

Od monumentalnych okien, które prezentują zmieniające się pory roku, jak dzieła sztuki, po zestawienia materiałów w całym wnętrzu domu. To miejsce na wyspie jest zdecydowanie powiewem świeżego powietrza.

Lokalizacja: Canfield Island, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA