Pebble Beach

Feldman Architecture David Tsay
Partnerzy

O inspiracji

Do firmy zwróciło się małżeństwo z Los Gatos. Szukało miejsca, w którym mogłaby podsycić swoją miłość do surfingu i gry w golfa. Kliencie szukali wygodnego i przestronnego domu, w którym mogliby organizować weekendowe wizyty rodziny i przyjaciół. Po zakupie domu z lat 70. XX wieku zespół architektów zaplanował gruntowną przebudowę. Nadała ona miejscu charakterystyczny kalifornijski styl.

Wykończenia z drewna i betonu nawiązują do kultowego języka wizualnego Sea Ranch. Powierzchnię zewnętrzną pokryto bocznicą Western Red Cedar i ciemnym metalem. Swobodne, kolorowe i inspirowane Malibu nowoczesne wnętrza kontrastują z dyskretnymi, naturalnymi materiałami.

Remont skupiał się na rekonfiguracji i oświetleniu przestrzeni publicznych. Odnowiona kuchnia na otwartym planie, salon i jadalnia otwarte są na wschód, w stronę pola golfowego. Przeniesiono sypialnie na piętrze, aby przenieść wcześniej ciemną i ciasną jadalnię i kuchnię do jasnej, głównej części dziennej o podwójnej wysokości na parterze. Biblioteka i poddasze do pracy wychodzą na główną przestrzeń mieszkalną na piętrze. Tworzy to prywatny, wygodny, a jednocześnie przestronny zakątek.

Na powiększonym parterze znajduje się nowy apartament dla gości oraz pralnia. Odnowiony garaż służy teraz jako miejsce do przechowywanie desek do surfowania z wydzielonym miejscem parkingowym dla wózka golfowego, idealnym do przejażdżek po Pebble Beach. Nowe tarasy dachowe po obu stronach domu oferują widok na Ocean Spokojny od zachodu oraz pole golfowe i podwórko na tyłach domu od wschodu.

Lokalizacja: Del Monte Forest, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA