Fot. Maxime Brouillet | Arch. Ravi Handa Architect

Nowoczesny drewnianydom w sercu lasu

Wśród czerwonych klonów i topoli osikowych wyróżnia się chalet z białego cedru, którego dwuspadowy dach sięga ku wierzchołkom drzew. Smukła sylwetka budynku, pionowy rytm elewacji i stroma pochyłość dachu podkreślają jego elegancki wygląd. Materiały użyte na zewnątrz – podobnie jak wewnątrz – cechują się naturalnymi i delikatnymi tonami, harmonijnie wpisując się w otaczającą przyrodę.

Fot. Maxime Brouillet | Arch. Ravi Handa Architect

Przemyślana przestrzeń i komfort 

Na 150 metrach kwadratowych chalet mieści trzy sypialnie, dwie łazienki, saunę, otwartą kuchnię, jadalnię i salon. Mimo kompaktowego układu, wnętrza oferują przestronność i wygodę. Wspólne przestrzenie, z sufitem katedralnym, zachęcają do spędzania czasu razem, a połączenie z otoczeniem umożliwiają duże okna i przemyślane rozmieszczenie pomieszczeń.

Bliskość natury

Każda część nowoczesnej stodoły została zaprojektowana tak, aby maksymalnie czerpać z otaczającego krajobrazu. Otwory okienne precyzyjnie kadrują widoki na drzewa, jak gładką korę topoli czy rozłożyste liście klonów. W przestrzeni dziennej wysoko osadzone okna wpuszczają światło i oferują wspaniałe widoki na leśny krajobraz.

Fot. Maxime Brouillet | Arch. Ravi Handa Architect

Architektura w zgodzie z otoczeniem

Chalet Pic-Bois harmonijnie wtapia się w naturalne środowisko dzięki zrównoważonemu projektowi i surowym materiałom. Ta drewniana konstrukcja, przypominająca drzewa, które ją otaczają, zachwyca prostotą i naturalnym pięknem. Jest to miejsce, które łączy funkcjonalność z estetyką, stanowiąc idealną równowagę między architekturą a naturą.