Połączenie estetyki z innowacyjnością – SOLROOF 2w1

SOLROOF

Partnerzy

O inspiracji

SOLROOF to innowacyjny system, który powstał w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na czystą energię. To kompletny system fotowoltaiczny w pełni zintegrowany ze stalowym pokryciem dachowym. Autorskie rozwiązania pozwalają na wyjątkową estetykę dachu i zastosowanie różnych form i kształtów, które nie są możliwe do osiągnięcia w przypadku tradycyjnej instalacji fotowoltaicznej.

Kupujesz jeden system, otrzymujesz kompletny dach

System SOLROOF to kompletne rozwiązanie dachowe, w którego skład wchodzą  stalowe panele dachowe FIT, panele fotowoltaiczne FIT VOLT oraz stalowy system rynnowy. Dopełnieniem estetyki zintegrowanego systemu SOLROOF są dedykowane obróbki blacharskie, które podnoszą jakość wykończenia i komfort montażu. Ponadto na specjalne życzenie klienta system SOLROOF można kupić wraz z montażem przeprowadzanym przez autoryzowaną ekipę. Producent przyznaje jedną gwarancję na wszystkie elementy systemu. To zapewnia szybszy montaż i mniej problemów z ustalaniem podwykonawców odpowiedzialnych za prace serwisowe czy gwarancyjne.

Wyjątkowa estetyka w połączeniu z naturą

SOLROOF to połączenie estetyki z innowacyjną technologią oraz lekkością zintegrowanych paneli fotowoltaicznych. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań wyeliminowano ciężkie i nieatrakcyjne panele fotowoltaiczne, widoczną konstrukcję montażową oraz okablowanie, znane z tradycyjnych rozwiązań. Producent wyeliminował nieestetyczne ramki paneli oraz wyróżniające się połączenia, dzięki czemu cała powierzchnia pokrycia dachowego prezentuje idealną, niezaburzoną formę.

SOLROOF produkowany jest z materiałów najwyższej jakości na terenie Unii Europejskiej. Projektując system SOLROOF dążono do maksymalnego ograniczenia ilości tworzyw sztucznych, w zgodzie z potrzebami środowiska naturalnego. Użyta w panelach niskoemisyjna stal XCarb® oraz inne materiały, są skutecznie poddawane procesowi recyklingu, dając drugie życie kolejnym produktom.

Maksymalizacja wydajności i bezpieczeństwo użytkowania

Producenci SOLROOF sięgnęli po rozwiązania technologiczne sprawdzonej i docenianej firmy SolarEdge. Dzięki ich optymalizatorom można cieszyć się maksymalną wydajnością paneli bez względu na padające cienie lub zabrudzenia, które w tradycyjnych panelach fotowoltaiczny zmniejszają wydajność całej instalacji.

Projektując system zwrócono uwagę nie tylko na jego wygląd i wydajność, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo. Zastosowana w SOLROOF funkcja Safe DC™ minimalizuje zagrożenia spowodowane przepięciami prądu i obniża temperaturę pracy paneli wydłużając ich żywotność. Dodatkowo stały monitoring funkcjonowania dachu prowadzony jest przez intuicyjną i prostą w obsłudze aplikację mobilną.

Elastyczność projektowania dachu

Stalowy dach fotowoltaiczny SOLROOF to nowa jakość, która oferuje architektom nieograniczone możliwości projektowe, dekarzom łatwą i szybką instalację, a inwestorowi wyjątkowy efekt wizualny, wydajność i bezpieczeństwo użytkowania.

Zastanawiasz się, czy wybór dachu SOLROOF wymaga dodatkowej pracy projektanta, który przygotuje model dachu BIPV (ang. building integrated photovoltaics)? Nie, to SOLROOF przygotowuje dodatkowy projekt dachu zintegrowanego z fotowoltaiką. Firma indywidualnie wykonuje adaptację poszycia i rozmieszczenia aktywnych paneli fotowoltaicznych FIT VOLT oraz okablowania.

Biblioteka BIM SOLROOF

Producent systemu SOLROOF zadbał również o stworzenie biblioteki BIM, ponieważ wie, jak odpowiednie narzędzia potrafią ułatwić pracę. Tym samym wyszedł naprzeciw potrzebom projektantów i architektów. Dzięki precyzyjnym modelom dla programów ArchiCAD, AutoCAD oraz Revit przygotowanie kompletnego projektu wykonawczego będzie szybkie i łatwe.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o SOLROOF koniecznie zajrzyj do zakładki na naszej stronie. Zachęcamy również do śledzenia ich codzienności na Facebooku oraz Instagramie.

Partner

SOLROOF