Pronghorn Project

Light and Dwell Amy Bartlam Photography
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Krajobraz Oregonu był inspiracją dla tego rustykalnego domu wakacyjnego. „To nowo wybudowane ranczo górskie z widokiem na pustynię w środkowym Oregonie czerpie inspiracje z lądu, całkiem dosłownie” – wyjaśnia Molly Kidd, założycielka biura projektowego Light and Dwell. „Chcieliśmy, aby dom dodał kontrastu, ale nie odwracał uwagi od prerii” – dodaje.

Rustykalny spokój

Mieszkanie z czterema sypialniami i pięcioma łazienkami przepełnione jest rustykalną i przytulną atmosferą. Sprawia to, że chcesz zwinąć się w jeden z foteli i zatopić się w dobrej książce. Taki był zamysł, którego brief nawoływał do stworzenia „neutralnej oazy”. Od leśnych brązowych bejc po neutralne płytki, kamień i marmur… Każdy pokój sprawia wrażenie odosobnienia. Kidd miała nadzieję przełożyć część surowości krajobrazu na przestrzenie nadające się do zamieszkania, a jednocześnie dostosowane do indywidualnych potrzeb dla klientów. „Podobnie jak na zewnątrz, wnętrze musiało odzwierciedlać tę samą równowagę. Dlatego użyliśmy naturalnego i odzyskanego drewna, ciepłej białej farby obok matowych czarnych wykończeń i teksturowanego kamienia”.

W domu o powierzchni 510 metrów kwadratowych nie brakuje miejsca. Znajduje się w nim mnóstwo pokoi, w tym biuro, kino, salon, jadalnia, kącik śniadaniowy, pralnia, pokój piętrowy z sześcioma łóżkami, kuchnia i przedpokój. Ale pomimo swojej wielkości, w domu nigdy nie jest zimno. Zamiast tego każde pomieszczenie jest wypełnione swobodną atmosferą i ciepłem dzięki przyjemnym w dotyku materiałom i tkaninom.

Europejskie inspiracje

Kiedy Kidd nie szukała w krajobrazie wskazówek wizualnych, resztę uzupełniła inspiracjami zaczerpniętymi z domów w stylu europejskim. Znajduje to odzwierciedlenie w szafkach z ciemnego drewna i futrzanych fotelach w salonie. Równowaga współczesnych akcentów z bardziej sielskimi elementami, takimi jak stół kuchenny z surowego drewna, nadaje charakter i wymiar nowo wybudowanemu domowi.

Oaza dla dzieci

Biorąc pod uwagę, że jest to rodzinny dom wakacyjny, ważne było stworzenie przestrzeni dostosowanych do trudnej natury dzieci, nie wspominając o dodatkowych gościach. „Zbudowaliśmy kryjówkę z sześcioma łóżkami piętrowymi, kładąc nacisk na jakość, radość i trwałe wspomnienia” – wyjaśnia Kidd. „Dzieci będą miały słodką świątynię, w której będą mogły odpocząć, cieszyć się opowiadaniem historii i chichotaniem po ciszy nocnej”.

Lokalizacja: Oregon, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA