Przybudówka z miejscowego kamienia i starego drewna z odzysku

Kategorie: Domy kamienne
Partnerzy

O inspiracji

Firma JLF Architects z Montany zmodernizowała piękny dom w Jackson Hole, dodając do niego przestronną przybudówkę stworzoną z miejscowego kamienia i starego drewna z odzysku. Całość wygląda „jak z bajki”. W domu nie brakuje rustykalnych elementów i oryginalnego przejścia zamkniętego przeszkleniami, które łączy dawną część domu z jej nowym dodatkiem.

nowoczesna STODOŁA otoczona jest gęstym lasem, a właściciele potrzebowali dodatkowej przestrzeni dla rodziny, która w lecie i podczas świąt przyjeżdża w odwiedziny. Chcieli jednak zachować dawną estetykę domu i to był jeden z wymogów stawianych architektom. Firma JLF Architects rozpoczęła więc współpracę z miejscową firmą Big-D Signature, tworząc projekt, który zwiększał powierzchnię budynku, ale nie naruszał jego pięknego, rustykalnego charakteru.Jak wyjaśniają architekci, skupili się oni raczej na powiększeniu obecnego tu wcześniej domu zamiast na stworzeniu nowej, niezależnej przybudówki. „Takie podejście do tego projektu pozwoliło naszemu zespołowi spojrzeć na projekt tego domu w sposób holistyczny, by stworzyć ciągłość i odpowiednią jakość” – wyjaśnia szef firmy, Logan Leachman.

By znaleźć odpowiednie materiały, architekci przeszukiwali różne lokalne składy drewna, poszukując drewna i kamienia z odzysku, które najlepiej pasowałoby do obecnej konstrukcji. Na szczęście udało im się znaleźć porośnięte mchem kamienie oraz świerkowe panele z orzechowymi podłogami. Wszystko to wykorzystano w nowym projekcie.

Aby połączyć starą przestrzeń z nową, firma Big-D Signature wykonała piękne przejście, które łączy obie konstrukcje. Szklane ściany wpuszczają naturalne światło i zalewają nim wnętrze, zapewniając jednocześnie zachwycające widoki na otaczającą dom przyrodę. Przejście wychodzi na dwie kamienne ściany, które w połączeniu ze szkłem i drewnem, wprowadzają do domu kolejne cechy jego naturalnego otoczenia.

Lokalizacja: Jackson Hole, Wyoming w USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA