nowoczesna STODOŁA

  Rancho Avándaro House

  Kategorie: Domy kamienne

  O inspiracji

  Rancho Avándaro House znajduje się na obrzeżach Valle de Bravo w Meksyku. Spokojna willa, w której można cieszyć się środowiskiem naturalnym. Wykorzystanie materiałów z regionu pozwala na pełną integrację z naturą.

  Projekt nawiązuje do koncepcji meksykańskich hacjend: bryły, wewnętrzne patia i ogrody, zamiast fontanny czy jacuzzi. Program architektoniczny podzielony jest na trzy części ze wspólną kuchnią, wszystkie zbudowane z żółtego kamienia z pobliskiej kopalni. Pokryto nim konstrukcję zewnętrzną, a część wewnętrzną połączono stalowymi spoinami, aby jak najlepiej odizolować ściany. Każdy „tom” na najdłuższym boku skrywa kamienne ściany, najkrótsze boki to okna, które tworzą połączenie z krajobrazem. Dachy są dwuspadowe, o konstrukcji stalowej i drewnianych belkach. Tomy mają różną wysokość, ponieważ odpowiadają konkretnym potrzebom.

  Centralna bryła mieści salon i jadalnię, przestrzeń, która łączy się z tarasem i jacuzzi z przodu oraz z centralnym patio z tyłu. Jedna z bocznych brył mieści sypialnię z poddaszem do pracy, podczas gdy druga mieści kuchnię i resztę usług. Aneks przeznaczono dla zwiedzających. Połączono go z głównym domem szklanym mostem, który przecina centralny dziedziniec. Działa autonomicznie, nie przestając być powiązany z programem architektonicznym.

  Aranżację wnętrza wspiera oświetlenie, wykończenia i roślinność miejsca. Wewnątrz kamień zachowuje swoją naturalną esencję i uzupełniono go elementami czarnej ślusarki, drewna w różnych odcieniach w loftach, meblach i ścianach działowych oraz betonie na podłogach, kuchni i łazienkach.

  Dom to przytulna, wygodna i ciepła przestrzeń, która tworzy dialog pomiędzy klasycznymi elementami hacjend a współczesnymi rozwiązaniami. Istnieje równowaga między luksusem, estetyką i funkcjonalnością.

  Powierzchnia: 520 m2
  Lokalizacja: Valle de Bravo, Meksyk
  Tekst: nowoczesna STODOŁA

  Architekt

  Chain + Siman Modo Manera