Rancho de Remodel

Raili Clasen Gabriel Sullivan
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Projektantka Raili Clasen i jej mąż stali się właścicielami domu z czterema sypialniami na wzgórzach niedaleko San Diego. Klasyczna kamienica z połowy stulecia, z wysokimi sufitami i nasłonecznionymi pokojami, znajdowała się około godziny jazdy samochodem od firmy Raili.

Urzędnicy ds. kredytów w banku nie nosili tych samych różowych okularów, kiedy spojrzeli na kamienicę z 1950 roku. Jedyne, co zobaczyli, to wysypisko śmieci. „Nie mogliśmy dostać kredytu, bo nie wiedzieli jak ktoś będzie tu mieszkał” mówi Raili. Instalacja wodno-kanalizacyjna była popsuta, a okna popękane. Pokoje były brudne, a wyposażenie było przestarzałe. Nic z tego nie odstraszyło Raili od potencjału, który dostrzegła. „Chciałam oprzeć się na architekturze z połowy stulecia, ale biorąc pod uwagę sąsiedztwo i wielkość posiadłości, chciałam także dodać elementy nawiązujące do rancza” mówi.

Dzięki wytrwałości parze w końcu udało się uzyskać pożyczkę i kupić nieruchomość, a Raili zaczęła opracowywać plan projektu w 2019 r. Następnie miasto nałożyło na projekt nowe przepisy dotyczące pozwoleń, które uniemożliwiły przeprowadzenie dużego remontu. Zdecydowano się na wykorzystanie niewielkiego budżetu na naprawę domu w jego pierwotnym kształcie.

Konstrukcja domu była mocna, więc para skupiła się na naprawie instalacji wodno-kanalizacyjnej, wymianie okien i malowaniu. „Dom był pokryty drewnianymi boazeriami i bardzo mi się podobał” – mówi. Akcenty szałwiowe stanowią kontrast dla całej bieli, jednocześnie synchronizując się z zielonymi liśćmi na zewnątrz. Jest też mnóstwo żółtego – kolejnego nawiązania do natury – i elementów drewnianych, które zapewniają neutralną bazę.

Lokalizacja: San Diego, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Fotograf

Gabriel Sullivan