Renowacja w Costa Mesa

Leah Bradley (Dirt) Amanda Sanford
Kategorie: Renowacje Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Surfing jest we krwi Leah i Jakeha Bradleyów. Oboje urodzeni w rodzinach surferów, mieszkańcy południowej Kalifornii dorastali spędzając długie dni na plaży. Ponieważ ocean był tak ważną częścią wychowania Bradleyów, wiedzieli, że chcą wychowywać swoje dzieci w ten sam sposób – spędzając jak najwięcej czasu na słońcu, piasku i surfowaniu. Po powitaniu drugiego dziecka zaczęli odczuwać ucisk w swoim domu przy plaży i rozpoczęli poszukiwania domu. Bradleyowie szybko wybrali lokalizację – uroczą dzielnicę Costa Mesa wypełnioną domami z połowy XX wieku – i cierpliwie czekali, aż pojawi się ten właściwy. Poszukiwania rozpoczęły się wyboiście, para straciła dwa domy, zanim zakochała się w trzecim, w stylu rancza z 1957 roku, położonym przy cichej ulicy.

Nowy dom Bradleyów znajdował się na pierwszym osiedlu Costa Mesa – osiedlu domów z połowy XX wieku zbudowanych na polach uprawnych. Chociaż dom wymagał prac kosmetycznych, sprzedawca, który był pierwotnym właścicielem, z miłością o niego dbał przez dziesięciolecia. Pomimo niewielkiej powierzchni 128 metrów kwadratowych, dom miał przyjazny dla rodzin układ z dużym podwórkiem, który zapewnił im dodatkową przestrzeń, której potrzebowali. Wnętrze, mimo że wymagało renowacji, było pełne uroku, od strzelistego dwuspadowego sufitu, przez oryginalny kominek, po charakterystyczny dla epoki wiatrołap oraz mnóstwo oryginalnych okien i świetlików.

Decyzje projektowe

Przed przystąpieniem do remontu rodzina zamieszkała w danym pomieszczeniu, aby zobaczyć, co się sprawdzi, a co nie, co pozwoliło im również zaoszczędzić pieniądze na zajęcie się obszarami, które chcieli potraktować priorytetowo. „Przez około dwa lata mieszkaliśmy w trudnym stanie, w którym trwały prace, co było gorączkowe ze względu na małe dzieci. Ale dzięki temu mogliśmy naprawdę przemyśleć każdą decyzję projektową” – mówi Leah. Pierwszą było usunięcie dwóch nienośnych przegród, jednej oddzielającej wejście od kuchni i drugiej pomiędzy kuchnią a jadalnią, co pozwoliło uzyskać większą przestrzeń do rodzinnych spotkań. „Nasz dom miał świetny układ i konstrukcję, potrzebował jedynie przestrzeni, w których zapewniono lepszy przepływ przestrzeni” – mówi Leah. Następna była kuchnia, do której rodzina dodała wyspę i niestandardowe szafki z białego dębu. Naturalną, ziemistą paletę uzupełniają nieszkliwione płytki z terakoty i lniane zasłony okienne.

Leah, projektantka krajobrazu i współzałożycielka firmy projektowej Dirt, od początku przyjęła status remontowca domu, wykorzystując go jako okazję do przeprojektowania przestrzeni zgodnie ze stylem życia swojej rodziny. „Prawie każdy dzień spędzamy na plaży i w oceanie, więc naturalnie chciałam, żeby nasz dom odzwierciedlał miejsce, które tak bardzo kochamy” – mówi Leah. „Chcieliśmy, żeby było plażowo, ale nie tandetnie”. W całym domu znajdują się pamiątki rodzinne i osobiste, takie jak stare zdjęcia, a także ulubione surfingowe deski vintage.

Otoczenie

Po pewnym czasie siedzenia nad projektem wizja zewnętrza zaczęła się układać. „Wiedzieliśmy, że potrzebujemy wanny z hydromasażem do kąpieli po surfowaniu, i wokół niej zbudowaliśmy resztę ogrodu” – mówi Leah. Wokół tarasów i twardego krajobrazu rodzime nasadzenia płynnie wtapiają się w przestrzenie społeczne zapewniające rozrywkę i miejsca zabaw dla dzieci. „Stworzyliśmy dla dzieci mnóstwo przestrzeni do przeżywania przygód — pracownię artystyczną/dom zabaw, rampę do skateboardingu, wannę z hydromasażem, trawę do dzikiej zabawy, wybieg dla kurczaków i ogród, o który trzeba dbać” – mówi Leah.

Lokalizacja: Costa Mesa, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA