River of Life

Sandbox Studio Katherine Lu
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Wprowadzając naturalne światło do wnętrza, River of Life jest głęboko połączone ze swoim naturalnym otoczeniem. To świadectwo zrównoważonego życia i potrzeby, aby dom był miejscem schronienia dla właścicieli. Całkowicie nowy budynek zajmuje swoje miejsce zarówno z powściągliwą, jak i zamierzoną filozofią.

Zakrzywiona przestrzeń wejściowa wita gości  prowadząc do zagłębionej części dziennej, gdzie niestandardowe betonowe stopnie łagodzą przejście w dół. Tutaj naturalne światło wpada przez strategicznie rozmieszczone otwory, które obramowują widoki i wprowadzają krajobraz do wnętrza. Wraz z innymi pasywnymi mechanizmami chłodzenia, zwiększona masa termiczna betonowych fundamentów pomaga w zatrzymywaniu ciepła. Działa jednocześnie jako solidna podstawa dla codziennego życia rodzinnego. Otwarty na zewnątrz bezpośredni ogród i przestrzenie rozrywkowe stają się przedłużeniem salonu.

Od zdefiniowanych linii architektonicznych po zintegrowane w całości zrównoważone elementy. Celebrowany jest głęboki szacunek dla ziemi i zaangażowanie w dostosowane do życia na wybrzeżu. Chociaż odniesienia do tradycyjnego języka przybrzeżnego są oczywiste, wpływy podobnego klimatu w Palm Springs wpłynęły na wybór nasadzeń oraz rzeźbiarskie i uderzające podejście do krajobrazu. Uwydatniając ogólną formę, z wrażliwością podjęto także kwestię powiązań między naturą a budownictwem.

Lokalizacja: Sydney, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA