Sag Harbor

Olivia Song William Jess Laird
Partnerzy

O inspiracji

Olivia Song bezpłatnie wyremontowała dla swojego brata i szwagierki wymarzoną ucieczkę od miasta. „Zawsze byłam pod wielkim wrażeniem pracy Olivii i nigdy nie myślałam, że zaoferuje nam swoje usługi” – mówi Amy Hsieh o projekcie Sag Harbor, który łączy wabi-sabi i rustykalny styl brooklyński.

Dom – gospodarstwo rolne z dodatkami z patchworku z lat 90. XX w. – musiał być funkcjonalną odskocznią od szalonego życia jej brata i szwagierki, zapewniając jednocześnie możliwości pracy w domu i mieszkania dla letnich gości. Podłogi z białej sosny i stonowane kolory podkreślają spektakularnie dojrzałe ogrody, przenosząc wrażenia wizualne na zewnątrz. Jadalnia – dawniej zatęchły salon, w której Song pominęła dekorację okien, aby kwitnące drzewa i rośliny otaczały widok, jest teraz ulubioną częścią domu właścicieli.

Najwyższym priorytetem było uhonorowanie przez Song dziedzictwa kulturowego swojej rodziny. „Musisz przypominać sobie, kim jesteś” – Song twierdzi o swojej filozofii projektowania. To znaczy: powiesiła obraz olejny Thomasa Camerona „Chinatown Rain” obok centralnych schodów i umieściła stolik boczny z chińskiej czerwonej laki w sypialni na poddaszu swoich bratanków.

Lokalizacja: Hamptons, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA