Seon Heul Sup House

SOHUN Architects & Planners Yoon Joonhwan
Kategorie: Domy wypoczynkowe
Partnerzy

O inspiracji

Często uważane za „płuca” wyspy Jeju, Gotjawal obejmuje las, który przez cały rok utrzymuje bujną zieleń. To obszar, na którym bardzo lepka lawa rozdziela się na duże i małe fragmenty skał podczas erupcji wulkanów, powodując nierówny teren. Gotjawal było kiedyś uważane za opuszczony, niezagospodarowany obszar, głównie ze względu na niepraktyczne uprawy na nim i wokół niego. Jednak od tego czasu zyskał uwagę jako region o znacznych wartościach ochronnych dla zasobów naturalnych i ekosystemów. Ta zmieniająca się perspektywa spowodowała gwałtowny wzrost liczby prywatnych projektów mieszkaniowych.

„Seon Heul Sup” zaprojektowano jako przestrzeń, w której ludzie mogą w pełni zanurzyć się w naturalnym pięknie wyspy Jeju. Wizja klienta odzwierciedlała tę koncepcję, ponieważ jej celem było stworzenie małego domu idealnego do wykorzystania jako obiekt typu B&B. Rezydencja „Seon Heul Sup” to przytulny dwupiętrowy dom. Na pierwszym piętrze znajduje się sypialnia, kuchnia, salon, przestronny pokój i łazienka. Druga sypialnia i łazienka mieszczą się na drugim piętrze. Dom ma otwartą konstrukcję, która współgra z naturalnym otoczeniem. Przestrzenie wewnętrzne i zewnętrzne starannie zaplanowano, aby zapewnić prywatność, jednocześnie umożliwiając płynne przejście obszaru wewnętrznego do podwórza.

Pełnowymiarowe okno otwiera się na niesamowity widok na lasy Gotjawal z przodu domu. Sama konstrukcja to duża, wysoka przestrzeń w formie dwuspadowego dachu. Liniowość wewnętrznych przestrzeni na pierwszym piętrze podkreślono przez Miseogimun, podwójne drzwi przesuwne z tradycyjnymi papierowymi oknami, które służą jako tymczasowe przegrody w projekcie. Ośrodek „Seon Heul Sup” położony jest w spokojnej okolicy, w której z każdego otwartego okna można podziwiać widoki na lasy Gotjawal. Z łatwością integruje się z naturalnym otoczeniem, zachowując proporcjonalne poczucie skali.

Lokalizacja: Jeju, Korea Południowa
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

SOHUN Architects & Planners