Sjöparken

Norm Architects Jonas Bjerre-Poulsen
Kategorie: Domy wypoczynkowe
Partnerzy

O inspiracji

Sjöparken, położony w spokojnych lasach Halland, płynnie łączy nordycką elegancję, japońską prostotę i tropikalny urok. Każdy zakątek opowiada historię jedności i głębokiego związku z naturą, tworząc niezrównane odosobnienie.

W Halland Sjöparken na nowo definiuje spokój i luksus, oferując intymne połączenie z naturą. Siedem willi delikatnie położonych nad jeziorem przeplata pokoje hotelowe szklanymi korytarzami, zacierając granice pomiędzy wnętrzem i zewnętrzem. Chwile spędzone w tym miejscu, czy to na prywatnym pomoście, czy w saunie, zapewniają niezrównaną komunię z naturą. Sjöparken tworzy doskonały rezonans, optymalizując przestrzeń pod kątem wciągających doświadczeń, koncentrując się na dobrym samopoczuciu.

Wyróżniający się Sjöparken zapewnia bezpośrednie połączenie z otoczeniem, osadzone zarówno w architekturze, jak i przestrzeniach wewnętrznych. Wzajemne oddziaływanie przestrzeni wewnętrznych i zewnętrznych kształtuje ich wykorzystanie. Światło słoneczne przenika przez pokoje, materiały odzwierciedlają naturę, a płynny ruch w hotelu manifestuje się zamierzonymi gestami, rezonującymi z genius loci.

Lokalizacja: Halland, Szwecja
Tekst: nowoczesna STODOŁA