Kompaktowa przybudówka idealnie łączy się ze starym budynkiem

Partnerzy

O inspiracji

South Miami Bungalow położony jest w lesie tropikalnym, w gęstwinie zielonych palm i dębów. Budynek swoją bryłą odwołuje się do prostoty. Nie ma tutaj nic zbędnego czy wymuszonego.Przybudówka o powierzchni nieco ponad 80 m2 została zaprojektowana dla artysty i miłośnika muzyki. Plan dobudowywanej powierzchni był prosty, zakładał stworzenie nowej sypialni i przestrzeni biurowej dla właściciela. Stary budynek odnowiono, a wnętrza obu budynków urządzono w takim samym stylu.

Celem było utrzymanie intymności i minimalizmu domu, przy jednoczesnej rozbudowie. Idealnym rozwiązaniem okazało się stworzenie dobudówki, nieco „oddzielonej” od istniejącego domu. Tym sposobem udało się zachować założenia koncepcji oraz pogodzić je z warunkami architektonicznymi działki.

Elementy takie jak metalowe filary, elementy drewniane oraz sklepione sufity powtarzają się w obu budynkach i są czynnikami łączącymi. Wnętrza zachowano w nieco surowej postaci, poprzez odsłonięte wsporniki dachowe czy przewody elektryczne.

Jeśli interesuje cię temat elewacji bądź pokrycia dachowego z blachy, zajrzyj tutaj.

Jeśli szukasz zaufanego dostawcy systemów aluminiowych zajrzyj do PREFA.

Lokalizacja: Miami, Stany Zjednoczone,

Tekst: nowoczesna STODOŁA