Stafford Residence łączy funkcjonalność z ponadczasowym designem

Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Stafford Residence czerpie inspirację z piękna sielankowego otoczenia oraz skandynawskich domów wiejskich, które charakteryzują się orientacją na naturalne piękno.Stafford w stanie Oregon to wiejska osada 15 mil na południe od Portland. Charakteryzujące się bujnymi pofałdowanymi polami i gęstymi drzewostanami daglezji. Domy w tej okolicy znajdują się na dużych działkach z długimi krętymi podjazdami.

Stafford Residence nie ma wyznaczonego przodu ani tyłu, ale jest ustawiony tak, aby mieć widok zarówno na północ, jak i południe. Zaprojektowany dla dużej rodziny z czwórką dzieci, dom podzielono na trzy skrzydła. W pierwszym skrzydle znajdują się sypialnie dla dzieci, w środkowym znajduje się salon, jadalnia i kuchnia. W ostatnim skrzydle Stafford Residence znajduje się główna sypialnia oraz sypialnia gościnna i pomieszczenia gospodarcze. Skrzydła rozmieszczono wokół zewnętrznego patio i kominka zorientowanego na północne widoki.

Od samego początku dom zaprojektowano z użyciem prostych detali i materiałów. Pionowy siding z szarego cedru, metalowe pokrycie dachowe na rąbek stojący oraz duże okna i drzwi w czarnych ramach tworzą nowoczesne i powściągliwe zewnętrze. Kubaturę garażu  pokryto czarną blachą na rąbek stojący, co odróżnia go od głównej rezydencji. Na wcięciach okiennych i drzwiach, fasada cofa się, tworząc schronienie i osłonę. Zastosowano tutaj zmianę materiału na pionowy siding z cedru. Przestrzenie wewnętrzne wykończono gładkimi białymi ścianami i polerowanymi betonowymi podłogami.

Jeśli szukasz zaufanego dostawcy deski elewacyjnej lub aluminiowych materiałów do pokryć dachowych, zajrzyj do naszej zakładki Partnerzy. Jeśli chcesz odpocząć w podobnej STODOLE sprawdź zakładkę Do wynajęcia.

Lokalizacja: Oregon, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA