Stephenson House

JENNIFER HUGHES
Partnerzy

O inspiracji

Stephenson House znajduje się w okolicy Chevy Chase w Waszyngtonie. Projekt został stworzony przez firmę Assembledge+, a dom ma powierzchnię ponad 420 m2.

Projekt obejmował renowację i przebudowę unikatowego, modernistycznego domu, który powstał w 1962 roku. Klienci chcieli mieć modernistyczny dom w tradycyjnej okolicy i poprosili architektów o jego odnowienie oraz stworzenie lepszego połączenia wnętrza z zewnętrzem.

W wyniku przeprowadzonych prac budynek ma dalej swój tradycyjny kształt i neutralne kolory, dzięki czemu nawiązuje do kolonialnego stylu domów w okolicy. Architekci wprowadzili jednak nowoczesne elementy, które przeniosły projekt w obecne czasy, tworząc dialog z historią domu i miejsca.

Z zewnątrz budynku dominują trzy materiały i kolory – barwiona na czarno cegła, mahoniowy siding oraz szkło. Wewnątrz powstał otwarty, przestronny plan. Kuchnia otwiera się na wypełniony światłem salon oraz podwórko z miejscem na ognisko i osłonięte patio. Na górze urządzono sypialnię główną z łazienką, które wychodzą na taras znajdujący się od południa. Dwie kolejne sypialnie na tym poziomie mają okna na ogród od wschodu i zachodu. Na najniższym piętrze domu znajduje się pokój rodzinny z salą do ćwiczeń. Suterena otwiera się na ogród i ścieżkę z betonowych płyt, łączących część frontową i tylną domu.Nowoczesny plan głównego poziomu i duża ilość przeszkleń otwierają wnętrza na otaczający dom krajobraz i wprowadzają do niego naturalne światło. Dodatkowa instalacja świetlików nad schodami rozjaśnia wejście, które ociepla drewniana podłoga. Oryginalna, zadaszona weranda, która jest częścią tego projektu, daje właścicielom możliwość przebywania na zewnątrz niezależnie od pogody.

Lokalizacja: Waszyngton, USA
Tekst: nowoczesna STODOŁA