Stephenson Shand House & Cottage

Bonnifait+Giesen Atelierworkshop Architects Russell Kleyn
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Renowacja Stephenson Shand House & Cottage polegała na wprowadzeniu światła słonecznego do tego dużego domu z betonowych bloków, zorganizowaniu spójnej cyrkulacji i przepływu powietrza w całym budynku. Duże świetliki przebijające przestrzeń dachu wypełniają dom promieniami słońca i otwierają dom na fantastyczne widoki.

Klienci chcieli stworzyć interaktywne przedsięwzięcie komercyjne obejmujące zakwaterowanie, warsztaty kulinarne i warsztaty jogi. W oddzielnym skrzydle w głównym domu znajdują się dwie niezależne sypialnie, podczas gdy przestrzenie mieszkalne zostały stworzone z myślą o tych różnych zajęciach: studio jogi, duża kuchnia i jadalnia uzupełnione trzema różnymi miejscami do siedzenia i przylegającymi zewnętrznymi tarasami.

Kolejną częścią projektu Stephenson Shand House & Cottage był nowy oddzielny pensjonat o powierzchni 50 metrów kwadratowych dla rodziców klientów. Pensjonat został umieszczony na wyższym płaskowyżu w linii z główną bryłą domu, umożliwiając odosobnienie, będąc wizualnie połączonym. Ścisłe powtórzenie formy tworzy spójny zespół budynków.

Lokalizacja: Peka Peka, Kapiti Coast, Nowa Zelandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA