Sumatra Bali Villa

The Auburn Studio Yash R Jain
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

W następstwie ery post-COVID, kameralne wesela w plenerze zyskały na popularności. Klienci dostrzegli szansę na przekształcenie swojej rodzinnej posesji w oszałamiające miejsce ślubu na świeżym powietrzu. Wychodząc naprzeciw hojności klientów, architekci wyruszyli w podróż, aby stworzyć wyjątkową i urzekającą przestrzeń.

Po odwiedzeniu miejsca pracownia zapragnęła tchnąć ducha tropikalnego modernizmu, zainspirowanego legendarnym architektem Geoffreyem Bawą. Dwie wille, które miały pełnić funkcję apartamentów, stały się integralną częścią tej transformacji, płynnie wtapiając się w nową przestrzeń eventową.

Nasza koncepcja projektowa opiera się na połączeniu bujnego, tropikalnego piękna krajobrazu z ponadczasową elegancją nowoczesnej architektury. Architekci chcieli stworzyć miejsce oferujące spokojną, romantyczną i wyrafinowaną oprawę wesel i wydarzeń. Projekt obejmuje czyste linie, naturalne materiały i neutralną paletę kolorów, aby wywołać poczucie spokoju i wyrafinowania. Maksymalne wykorzystano naturalne światło i wentylację, aby zapewnić poczucie połączenia ze środowiskiem tropikalnym.

Projekt obejmuje dwie identyczne konstrukcje, z których każda mieści dwie sypialnie, przestronny salon, nowoczesną kuchnię i urzekający element wodny. Dzięki takiemu rozwiązaniu powstał budynek w kształcie litery U z liniowym zbiornikiem wodnym biegnącym wzdłuż jego środka.

Lokalizacja: Bangalore, Indie
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

The Auburn Studio

Fotograf