The Church Residence

Michiru Higginbotham Katherine Lu
Kategorie: Domy ceglane Renowacje
Partnerzy

O inspiracji

Dawny Kościół przekształcono w trzypoziomowy współczesny budynek, który płynnie łączy nowoczesny styl życia z historycznym urokiem jego fasady. Zachowując integralność pierwotnego budynku, Kościół z powodzeniem zachował swoją historyczną fasadę, wprowadzając jednocześnie nowoczesną estetykę do wnętrza. Architektoniczna interwencja delikatnie balansuje pomiędzy tradycją a współczesnym designem, stosując przemyślaną reinterpretację poprzez geometrię, dobór materiałów i oświetlenie.

Trzymając się istniejącej bryły, Kościół zapewnia przestronne wnętrze o imponującej kubaturze. Umiejętnie skontrastowano elementy tradycyjne i współczesne, tchnąc nowe życie w konstrukcję, jednocześnie honorując jej historyczne korzenie. Minimalne przegrody, pływające antresole i zmodyfikowane przeszklenia przyczyniają się do jasnej i przestronnej atmosfery w niegdyś ciemnym budynku. Wprowadzenie w nowym przeszkleniu rozległych, przeszklonych łuków odzwierciedla format i skalę istniejących okien, tworząc malownicze widoki na ogród, port i niebo.

Sercem nowego mieszkania Kościoła jest kuchnia, strategicznie rozmieszczona tak, aby przyciągała uwagę, podobnie jak ołtarz. Umieszczona centralnie wyspa kuchenna staje się centralnym punktem, podkreślając objętość przestrzeni dzięki dużej wysokości i spójnym materiałom.

Lokalizacja: Sydney, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA