The Cobb Haus

Hope Mendes
Partnerzy

O inspiracji

Wśród drzew w Kalifornii znajduje się domek o powierzchni 65 metrów kwadratowych. „Zawsze marzyliśmy o posiadaniu i wyremontowaniu domku w lesie” – mówi Hope Mendes, właścicielka– „miejsca, do którego moglibyśmy zabrać nasze dzieci, gdy potrzebujemy uciec od zgiełku życia zawodowego”. 

Kiedy Hope po raz pierwszy odkryła Cobb Haus, wiedziała, że to dom, którego szukała. „Szukaliśmy czegoś małego i wymagającego głównie kosmetycznych poprawek” – mówi. „Znaleźliśmy to miejsce i poczuliśmy, że idealnie pasuje do tego, czego szukaliśmy. Było małe, niedrogie, a mimo to miało mnóstwo uroku. Wiedzieliśmy, że możemy zrobić z niego coś wyjątkowego, dodając do niego nasze akcenty”.

„Odświeżyliśmy elewację, co zrobiło dużą różnicę” – mówi Hope. „Zdecydowaliśmy się jej nie malować, ponieważ wtapia się to w otoczenie. Wybierając wystrój wnętrza, mieliśmy na uwadze naturę zewnętrzną. Chcieliśmy, aby całość płynęła z wnętrza na zewnątrz”. Hope, która zajmuje się projektowaniem wnętrz, a jej mąż Tom pracuje w branży winiarskiej, wydała prawie 20 000 dolarów na renowację The Cobb Haus. „Był przestarzały, ale nie chcieliśmy, żeby nie stracił swojego uroku, więc nie zmienialiśmy go zbyt drastycznie. Zważywszy na to, że wokół domku rosną drzewa, w środku może być dość ciemno, chcieliśmy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby rozjaśnić przestrzeń”.

Lokalizacja: Cobb, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt