The Lime Wash

Chris Collaris Architects Tim Van de Velde
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

W regionie Brainport, architekt Chris Collaris wykonał projekt domu rodzinnego o wyraźnych cechach formy i wykończeniu elewacyjnym wapiennym materiałem. Masywne ściany z cegieł w kolorze białego wapna i podwieszany dach z dużymi nadstawami podkreślają wyraźną bryłę budynku, a okna w elewacji i dachu inicjują silne połączenie domu z ogrodem.

Salon od południa jest połączony z ogrodem od frontu, wejście od strony wschodniej jest zielone i zachęcające pod dachem, a od strony północnej ogród posiada wpuszczoną część wypoczynkową. Narożnik północno-zachodni domu można całkowicie otworzyć. W ten sposób jadalnia i taras zewnętrzny stają się jedną przestrzenią. Charakterystycznym elementem formy domu jest zwisający dach. Dach w dużej mierze definiuje wygląd elewacji ulicy i ogrodu, zwiększa kubaturę użytkową i przestrzeń na górnych kondygnacjach domu.

Dom zajmuje niewielką powierzchnię na parterze, gdzie interakcja pomiędzy wnętrzem i zewnętrzem wzmacnia wrażenia przestrzenne działki. Ze względu na centralne położenie schodów, piętra są elegancko zorganizowane i obejmują przestronne sypialnie, łazienkę i gabinet. Gabinet na poddaszu ma otwarte połączenie ze schodami i holem na niższych kondygnacjach.

Lokalizacja: Son en Breugel, Holandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA