The Ravine

Maxime Dautresme Tommaso Riva
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Zaprojektowany przez Maxime’a Dautresme The Ravine to urzekający dom na Bali. Płynnie łączy nowoczesny design i tradycyjne elementy. Położona w sercu lasów Ubud wyjątkowa rezydencja przekracza granice między naturą a dziełem człowieka. Tworzy harmonijne miejsce odosobnienia, które oddaje hołd krajobrazowi Bali i bogatemu dziedzictwu kulturowemu.

Piękno tej odosobnionej siedziby tkwi w jej warstwach. Misternie zaprojektowana architekturą z fundamentem z cegły, kamienia i betonu. Zmiękcza on drewno, bambus i liście na wyższych poziomach. Stonowana paleta materiałów zanurza zwiedzających w przestrzeniach odzwierciedlających surowość lokalizacji. Każda linia i kształt oddaje hołd balijskiemu rzemiosłu. W tym wykonane na zamówienie meble i oświetlenie inspirowane regionalnym dziedzictwem rzeźbienia w drewnie i tradycyjnymi instrumentami. Wrażenia przestrzenne zacierają granicę między wnętrzem a zewnętrzem. Goście są przyciągani do uspokajającej zieleni otaczającej obiekt. Naśladując charakterystyczną architekturę Bali, środowisko dzieli się na obszary publiczne i prywatne, z dziedzińcami do spokojnej refleksji. Układ każdego piętra rozciąga się na zewnątrz do bujnych widoków drzew.

W The Ravine wszystko jest odczuwalne i doświadczane. Od szelestu drzew kołyszących się na wietrze po dotykowe powierzchnie, które angażują wzrok i dotyk. Bogactwo kultury balijskiej przepływa przez każdy cal tej zmysłowej przestrzeni. Odwiedzający zanurzają się w naturalnego ducha krajobrazu wyrażonego w formie zabudowy i przestrzeni.

Lokalizacja: Ubud, Indonezja
Tekst: nowoczesna STODOŁA