The Tile House

Palladian London Tarry & Perry Photography
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Studio Palladian przeprowadziło skrupulatną renowację i rozbudowę oryginalnej nieruchomości w Kensington w Londynie, zbudowanej na początku XX wieku, zwanej Tile House ze względu na swoje fabryczne pochodzenie. Projekt uwzględnia zmieniające się potrzeby rosnącej rodziny, harmonizując nowoczesny styl życia z ponadczasowymi zasadami ruchu Arts & Crafts.

Remont obejmował utworzenie współczesnej, dwupoziomowej przestrzeni mieszkalnej na otwartym planie na tyłach parteru nieruchomości, dodanie nowej klatki schodowej prowadzącej do nowo utworzonej dobudówki, a także przywrócenie foyer wejściowy, który zaakcentowany jest odnowionym kominkiem.

Obiekt ucieleśnia ducha sztuki i rzemiosła, zachowując wybrane elementy, które utrzymują połączenie z jego oryginalnym stylem. Projekt miał na celu maksymalizację dopływu naturalnego światła, odzwierciedlając uznanie ruchu dla jasności i natury. Tam, gdzie było to możliwe, zmieniono rozmiary okien i zwiększono wysokość sufitów, aby dopasować je do proporcji przestrzeni.

Lokalizacja: Londyn, Wielka Brytania
Tekst: nowoczesna STODOŁA