The Vintners

Klas Hyllen Architecture Craft Renovations Adam Carter Photo
Partnerzy

O inspiracji

The Vintners to dom dla młodej rodziny, pełen ciepła i światła. Jest to adaptacja dawnego magazynu wina, w którym obecnie przestrzeń wypełnia śmiech dzieci.

Projekt był ćwiczeniem w tworzeniu bezkompromisowej, współczesnej interwencji wobec surowej i użytkowej tkanki starego magazynu. Projekt zorganizowano wokół schodów pokrytych sklejką brzozową, zawieszonych w pustce o potrójnej wysokości. Dom łączy w sobie odważne wstawki architektoniczne z zabytkowym budynkiem ze szczególną dbałością o szczegóły środowiskowe w duchu modernizacji. Oryginalne materiały przywrócono do życia i starannie połączono z nowymi dodatkami, które uzupełniają przemysłowe dziedzictwo budynku.

Równowaga pomiędzy wizualnym wyrazem architektonicznym w zachowaniu przemysłowego charakteru magazynu, przy jednoczesnym zapewnieniu wygodnego, zdrowego, cichego i przyjaznego dla środowiska domu, została osiągnięta dzięki dużej dbałości o szczegóły dotyczące szczelności, aby umożliwić działanie jednostki wentylacji mechanicznej i odzysku ciepła wydajnie.

Lokalizacja: Wiltshire, Wielka Brytania
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Architekt

Klas Hyllen Architecture Craft Renovations