Trailblazer

Citizen Design Andrew Storey
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Kupując tę malowniczą działkę o powierzchni 7 hektarów w Maple Valley w stanie Waszyngton, właściciele chcieli stworzyć wyjątkowy dom zaprojektowany z myślą o ich rodzinie i stylu życia.

Trailblazer zaprojektowano jako uderzający kontrast form szczytowych położonych pomiędzy drzewami i terenami podmokłymi. Każdy z czterech głównych brył pełni inną funkcję programową. Bryły połączono szeregiem wypełnionych światłem korytarzy. Zapewniają one wizualną integrację z krajobrazem i imitują spacer po lesie podczas przechodzenia pomiędzy przestrzeniami.

Główna bryła wejściowa służy jako centrum domu. Przyciąga gości do głównej przestrzeni mieszkalnej, którą otoczają drzewa. Bryła ta mieści salon, jadalnię i kuchnię. Salon w pełni otwiera się na część dzienną na świeżym powietrzu od południa, którą przykryto pergolą z żaluzjami. Przepływ domu wydaje się naturalny i otwarty. Na lewo od wejścia znajduje się cichy apartament główny. Ta bryła odwraca uwagę od publicznych obszarów domu i nawiązuje do spokoju otaczającego krajobrazu i ścieżek spacerowych. Na prawo od wejścia mieści się rodzinne skrzydło domu. Na drugim piętrze tego domu dzieci mają wyjątkowe miejsce, w którym mogą gościć swoich przyjaciół. Bryła ta pełni także funkcję połączenia z czwartą bryłą dwuspadową, która służy jako garaż i sklep hobbystyczny.

Dom o powierzchni 420 metrów kwadratowych pokryto kombinacją bocznicy z drewna Shou Sugi Ban, czarnej blachy falistej i płytek betonowych. Zaangażowanie w trwałe i łatwe w utrzymaniu materiały wpłynęło na wiele decyzji w całym domu, w tym na zastosowanie polerowanych betonowych podłóg zapewniających w całym domu promieniowanie cieplne.

Lokalizacja: Maple Valley, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA