Truckee Cabin

Bess Friday Hana Mattingly
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Jako fotografka Bess Friday ma coś, co nazywa „błogosławieństwem i bolesnym przekleństwem” polegającym na oglądaniu podczas pracy wielu dobrze zaprojektowanych przestrzeni. „Jest mnóstwo inspiracji, z których można czerpać” mówi. „To może być przytłaczające”. Znalazła wraz z mężem nieruchomość w Truckee, która nawiązywała do lat 90. Kiedy kupili ją w styczniu 2022 roku, Bess zatrudniła projektantkę i bliską przyjaciółkę Hanę Mattingly do pomocy przy remoncie.

Oryginalna nieruchomość miała szerokie, kątowe okna i część dzienną otwartą na drugi poziom powyżej. W kącie stał kamienny kominek, a kuchnia była wciśnięta w kąt. Mattingly zaproponowała pomalowanie prawie każdej ściany białą farbą, a następnie spoinowanie kamienia kominkowego w pasującym odcieniu, aby rozjaśnić pomieszczenie. Zamknęli drzwi prowadzące z kuchni, tworząc dłuższą ścianę na urządzenia i miejsce do przechowywania. Seria koncentruje się wokół tej nowej ściany, z ciemnymi szafkami i blatami oraz prostym tyłem z białych płytek.

Renowacja zakończyła się w październiku 2023 r. i pomimo jednego poważnego problemu podczas budowy, obejmującego rekordowe opady śniegu i zamoczoną płytę gipsowo-kartonową, nowy górski azyl stał się niezapomnianym projektem.

Lokalizacja: Truckee, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA