Trzy bryły połączone szklanym łącznikiem

  Kategorie: Domy drewniane

  O inspiracji

  Trzy bryły połączone przeszklonym łącznikiem tworzą ten dom z widokiem na jezioro Rupanco w Chile. Projekt wybudowano w ramach inicjatywy społeczności lokalnej z lokalną organizacją.

  Projekt, nazwany 3C2C, został zaprojektowany przez Team Citic we współpracy z Constructores de Rupanco (Rupanco Builders), lokalną organizacją zrzeszającą budowniczych, której celem jest zrównoważony rozwój i ochrona środowiska Rupanco Lake.

  „Jednym z najbardziej niezwykłych aspektów tego projektu jest współpraca między Team Citic a mieszkańcami” – powiedziała właściciel Team Citic, organizacja projektowa z siedzibą w Santiago.

  Dom ukończono w 2021 roku, i jego głównym celem jest minimalny wpływ na środowisko.

  Oprócz zastosowania paneli słonecznych na dachu, dom wykorzystuje całą deszczówkę do nawadniania. Za izolację posłużyła owcza wełna zamknięta w drewnianej konstrukcji.

  Dwie z trzech brył mają piętro przeznaczone na sypialnie, podczas gdy trzecia to przestrzeń o podwójnej wysokości, w której architekci umieścili cześć wspólną.

  Z budynku roztacza się piękny widok na jezioro i góry z dostępem do tarasu. Sufit katedralny wyłożono malowanymi drewnianymi deskami nadającymi temu miejscu wrażenie przestronności. Świetlik umieszczony nad otwartą kuchnią wpuszcza naturalne światło do głównej części dziennej.

  Wiele domów w okolicy ma formę nowoczesnej STODOŁY, co pomogło ukształtować projekt. Wybór formy, jaką mają domy, odzwierciedla tradycję architektoniczną tego obszaru.

  W środkowym domu znajduje się sypialnia właścicieli. Trzeci domek przeznaczony jest dla gości. Obszar ten może być całkowicie odcięty od reszty konstrukcji i ma osobny dostęp do podjazdu, co zapewnia odwiedzającym większy komfort.

  Jezioro Rupanco znajduje się w górzystej części Chile w pobliżu wulkanów Osorno i Puntiagudo, które tworzą naturalne gorące źródła.

  Lokalizacja: Chile
  Tekst: nowoczesna STODOŁA

  Architekt

  Fotograf