Twin Barn od _slab_ architekci

_slab_ architekci

Kategorie: Domy ceglane Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Twin Barn to dom w stylistyce nowoczesnej STODOŁY, który powstaje obecnie na Lubelszczyźnie. Głównym założeniem architektów – Marcina Śliwińskiego oraz Łukasza Ługowskiego – było zaprojektowanie spójnej, czytelnej architektury zarówno pod kątem formalnym, jak i funkcjonalnym. Tak pojawił się pomysł na dom składający się z dwóch niemal bliźniaczych brył, które połączone zostały szklanym łącznikiem z widokiem na zielone patio. Rozbicie budynku na dwie niezależne bryły pozwoliło uzyskać idealne strefowanie przestrzeni. W jednej ze STODÓŁ znajdują się wszystkie pomieszczenia prywatne – sypialnie, łazienki, gabinet, pomieszczenie fitness i sauna. Druga STODOŁA to strefa dzienna z salonem, kuchnią i jadalnią otwarta na przestronny taras oraz basen.

W projekcie Twin Barn klasyczna forma domu-STODOŁY łączy się z nowoczesnym minimalizmem. Cały budynek pokryto ciemną cegłą klinkierową uzupełnioną o charakterystyczne drewniane „żyletki” oraz listwę świetlną ukrytą w boniowaniu podkreślającym horyzontalność brył.

Jedną z charakterystycznych cech budynku jest jego pełne zamknięcie od strony frontowej, dając mieszkańcom poczucie pełnej prywatności. Natomiast od strony prywatnej dom otwiera się na ogród dużymi przeszkleniami prowadzącymi na rozległy, zadaszony taras z basenem. Znakiem rozpoznawczym bryły jest również motyw drewnianych żyletek, które od strony wjazdu stanową elewację ukrytej w bryle budynku moto-wiaty przeznaczonej na „park maszynowy” Klientów. Charakterystyczny jest również szklany łącznik między obiema bryłami Twin Barn, który od strony wjazdu jest elementem zapraszającym, odsłaniającym ułamek wnętrza domu, a od strony ogrodu zaprojektowana jest tam zieleń ozdobna wraz z ogrodem żwirowym.

Twin Barn zaprojektowany został w taki sposób, aby jak najbardziej uprościć proces budowy. Obie bryły mają tę samą szerokość i dzięki temu można było zunifikować konstrukcję dachu, który wykonany został z prefabrykowanych wiązrów dachowych. A dzięki jednolitej szerokości na całym budynku wystarczy zaledwie jeden wspólny moduł takiego wiązara. Dodatkowo, ściany wewnętrzne nie pełnią funkcji nośnej i w przyszłości, w razie potrzeby beędzie można łatwo dokonywać zmian w układzie funkcjonalnym domu.

Znając podstawowe wytyczne dotyczące programu funkcjonalnego, metrażu domu oraz preferowaną stylistykę dostaliśmy od klientów kredyt zaufania, który zaprocentował pełną akceptacją przygotowanego projektu.

Więcej projektów od _slab_ architekci znajdziecie w ich zakładce oraz na ich mediach społecznościowych – Instagramie oraz Facebooku.