Urokliwy Dom w Milukach w otoczeniu natury

Pracownia Architektury BigArch

Kategorie: Z Polski
Partnerzy

O inspiracji

Prezentowany budynek projektowany był z maksymalnym poszanowaniem dla drzew, które zachwyciły właścicieli. Wąska działka oraz zadrzewienie zmusiło nas do myślenia innymi kategoriami podczas projektowania – działka i natura nadała kształt oraz duszę budynkowi.

Mamy tutaj dwie bryły połączone łącznikiem. Wyższa część składa się z przestrzeni dziennej oraz antresoli, w niższej zaprojektowaliśmy sypialnię – wszystko otoczyliśmy przeszkleniami, tak aby zewnętrze zaprosić do środka. Wewnątrz natomiast dominują elementy drewniane wraz z ciepłym oświetleniem. Celowo zastosowaliśmy różne rodzaje desek, faktur oraz kolorów drewna, tak aby wywołać interakcję między tym co na zewnątrz, a tym co w środku. Elewacja ukształtowana z pionowych desek, wysoka fasada od strony ogrodu daje wrażenie „ściany lasu” pod którą można usiąść i odpocząć.  Od zaplecza natomiast znalazł się taras, którego zadaszeniem są drzewa – taras to „salon” tego założenia, wnętrze jest „ciepłą” sypialnią, a ogród jest idealnym miejscem do czytania książki.

Więcej o pracowni przeczytacie w zakładce na naszej stronie, a także śledząc ich codzienność w mediach społecznościowych – na Facebooku oraz Instagramie.