Villa H

Wenink Holtkamp Architecten Tim van de Velde
Kategorie: Domy ceglane
Partnerzy

O inspiracji

Ten typowy holenderski dom z dwuspadowym dachem ma wartość kulturową i historyczną. Villa H została zaprojektowany w taki sposób, że w kierunku wsi zachowany i wzmocniony jest historyczny wygląd, ale w kierunku przestronnego i głębokiego podwórka budynek rozwija się jak nowoczesna willa. Zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz zastosowano kontrast: między historią a współczesnością, między odosobnieniem a otwartością.

Ujednolicone przedłużenie na całej szerokości wiejskiego domu z długimi szczytami zapewnia nowoczesną warstwę i idealne połączenie z otoczeniem. W końcu życzeniem klienta było jak największe zaangażowanie ogrodu w ich codzienne życie. Mieszkańcy mogą teraz wybrać zamkniętą przytulną przestronność zabytkowego wiejskiego domu lub zdecydować się na otwarte połączenie z ogrodem. Szerokie drewniane nadwieszenie otacza szklaną fasadę i zapewnia cień.

Mieszanka różnych nastrojów i materiałów sprawia, że Villa H jest wyjątkowa pod względem przestrzennym. Żadna przestrzeń nie jest taka sama i każda ma swoje własne cechy. Spotkanie nowoczesności i tradycji łączy się nie tylko w architekturze, ale także we wszystkich detalach wnętrza.

Lokalizacja: Noord-Brabant, Holandia
Tekst: nowoczesna STODOŁA