Fot. Eugeni Pons | Arch. JUMA architects

Współczesnainterpretacja klasyki

Klienci tego projektu nie chcieli sztywnych brył z płaskimi dachami i wyraźnie poprosili architektów o stworzenie czarującego projektu. Pod względem projektowym zaowocowało to wyborem klasycznego dachu dwuspadowego. Konsekwencją było również zastosowanie tradycyjnych materiałów, takich jak lite dębowe belki i bordowe dachówki. Położenie różnych brył i ich połączenia pomyślano w czysty i minimalistyczny sposób, zapewniając w ten sposób współczesną interpretację klasycznego tematu.

Fot. Eugeni Pons | Arch. JUMA architects

Część domu łącząca dwie główne bryły służy jako hol wejściowy z przestronnym szatnią. Wejście wita łukowatym sufitem. Stamtąd możesz wybrać, czy wejść do samego domu, który ma bardziej prywatny charakter, czy udać się do sali imprezowej z domkiem przy basenie. Elewacje przeszły bardzo systemowe podejście. Boczne mają drewnianą okładzinę z pionowymi listwami, w które idealnie wpasowują się otwory okienne. Z kolei elewację przednią i tylną zbudowano z lekkiego muru. Ten sam mur „wciągnięto” do wnętrza. W ten sposób zewnętrze i wnętrze tworzą spójną całość.

Fot. Eugeni Pons | Arch. JUMA architects

Meble wykonano głównie z dębu. Niuanse odcieni brązu, które sprawiają, że ten materiał jest tak bogaty, tworzą ciepły i ziemisty klimat. Jego naturalny charakter idealnie pasuje do podłóg z trawertynu, które z kolei przechodzą od wewnątrz na zewnątrz. Kuchnia i jadalnia, z widokiem na ogród zarówno z przodu, jak i z tyłu, stanowią dynamiczne serce projektu. Część wypoczynkową zaprojektowano jako miejsce odpoczynku. Monumentalny loft, znajdujący się obok kuchni, płynnie łączy się z zadaszonym tarasem z drewnianym sufitem. Na pewno nie mogło tam zabraknąć zewnętrznego kominka, który wykonano na zamówienie, dzięki czemu można go używać również jako grilla.