Villa of The Woods

APS Concept Quang Tran
Kategorie: Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Villa of The Woods to nowoczesny, minimalistyczny obiekt położony w lasach sosnowych w Da Lat w Wietnamie. Ten projekt APS Concept na rok 2022 zapewnia wyjątkowe doświadczenie łączenia ludzi z naturą. Duże okna, neutralne kolory i rustykalne, a jednocześnie nowoczesne wnętrza tworzą spokojną i zachęcającą atmosferę. Część dzienna na świeżym powietrzu wyposażona jest w duży stół do grillowania, stanowi idealne miejsce dla rodzin do zabawy i relaksu. The Woods to prawdziwy współczesny leśny kurort, miejsce, w którym można uciec od zgiełku miasta i wrócić do prostych rzeczy.

The Woods, znany również jako Villa of The Woods, położony jest na zboczu w środku typowego lasu sosnowego w Da Lat. Zespół projektowy zdecydował się wtopić budynek w krajobraz, stawiając na pierwszym miejscu to, co naturalne, a nie formę konstrukcyjną. Projekt zainspirowany domem, który istnieje z naturą, a nie jest oddzielony, podzielono na trzy główne bloki i wykorzystano architekturę z naturalnego drewna o głębokich tonach. W środku dwóch bloków zastosowano szklane cegły, aby zatrzeć różnicę między wnętrzem a zewnętrzem, dzięki czemu cały dom jest bardziej miękki i nowoczesny.

Dom podzielony jest na trzy główne części: część wspólną wewnątrz, część dzienną na świeżym powietrzu i część sypialnianą. Wspólna przestrzeń mieszkalna znajduje się przy wejściu, a głównym materiałem jest beton, tworząc przestronne, wysoce interaktywne wrażenie, natomiast część sypialniana znajduje się z tyłu i na piętrze, aby zapewnić prywatność. Wszystkie pokoje zaaranżowano tak, aby widok na las sosnowy zapewniał połączenie z otaczającą przyrodą. Duże okna ulokowano tak, aby wpuszczały światło słoneczne i zapewniały widok na las z wielu stron. Od pierwszego piętra schody na poddasze są przykryte dużą szklaną ramą, która pomaga poszerzyć widok na zewnątrz. Z poddasza można łatwo połączyć się z przestrzenią tarasową – skąd widać cały las sosnowy. Wnętrze zaprojektowano w minimalistycznym stylu nordyckim. Podłogi, ściany, sufity i płytki wybrano w delikatnych, ciepłych, neutralnych tonach.

Architekt

Fotograf