Wagstaffe House

buck&simple Simon Whitbread
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Wagstaffe House to realizacja marzenia o zamieszkaniu wśród drzew z widokiem na wodę. Układ składa się ze skrzydeł publicznych i prywatnych, które tworzą podniesiony dziedziniec. Otwarty z jednej strony, aby obramować widok i stworzyć miejsce schronienia przed żywiołami. Witryna oferowała wiele możliwości, z jej północną stroną, widokami na Brisbane Waters i popołudniowymi zachodami słońca.

Dom jest przyjazny, ciepły i spokojny. Głównie dzięki wykorzystaniu naturalnego światła i naturalnych materiałów, które tworzą przenikające się przestrzenie. Proste połączenie cegły z recyklingu, betonu i recyklingowanego pudru tworzy znajomą paletę. Wagstaffe House zachowuje widok na wodę, pozostając na podwyższeniu i integrując dziedziniec z litej cegły. Tworzy to sztuczną płaszczyznę podłoża, do której można dostać się z części mieszkalnych na wyższych piętrach. Tą wizualną ciężkość uzupełniono skromnym drewnianym najwyższym piętrem, ułożonym w układzie dwuspadowego dachu.

Wewnętrznie paleta jest teksturowana i stonowana. Zrezygnowano z płyt gipsowo-kartonowych i użytopomalowanego na biało drewna w miejscach, w których chciano mieć więcej światła. Zmiana posadzki z betonu na cegłę na beton oznacza przejście między przestrzenią publiczną a prywatną.

Lokalizacja: Wagstaffe, Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA