Warrandyte Residence

UNIOS
Partnerzy

O inspiracji

Wystarczy pokonać około 20 kilometrów na północny wschód od centrum biznesowego i finansowego Malbourne, by trafić w zupełnie inne miejsce. To właśnie tu rozciąga się cicha dzielnica Warrandyte, którą upodobali sobie mieszkańcy stolicy, szukający spokojnego miejsca, gdzie mogliby odpocząć od pełnego życia rytmu miasta. Właśnie w takiej zachwycającej scenerii powstał nowoczesny dom w stylu wiejskim, który stał się również miejscem do prezentacji różnorakich produktów firmy Unios.Oświetlenie całej rezydencji zaprojektowała firma Lights & Tracks, która wykorzystała w tym projekcie bardzo różne lampy, starannie podkreślając konkretne miejsca w tym zachwycającym domu. Odpowiednie punkty i listwy oświetleniowe witają nas we wszystkich pomieszczeniach wewnętrznych, a także przy wejściu, które dzięki temu zyskuje niezwykły charakter w momencie, kiedy zapada wzrok.
Przechodząc dalej, widzimy otwartą przestrzeń dzienną oraz starannie dobrane oświetlenie szynowe, które zaprojektowano w unikatowym stylu. Punkty oświetleniowe można ustawić w taki sposób, by doświetlały sufit, podkreślając jego spadziste płaszczyzny. W elegancki sposób podkreśla to niekonwencjonalną konstrukcję nowoczesnej STODOŁY, zapewniając jednocześnie funkcjonalne światło i nowoczesny wystrój.
W łazience architekci zastosowali ostre wiązki światła, by podkreślić charakter pięknej, marmurowej ściany, doświetlając ją punktowo od dołu ku górze. Lampki nad lustrami rozprowadzają białe światło tak, by nie rzucało ono cieni i było w pełni funkcjonalne.
Kolejnym miejscem, w którym oświetlenie odgrywa istotną rolę jest kuchnia. Firma zadbała nie tylko o stronę funkcjonalną i praktyczną, ale też o stworzenie odpowiedniej, przytulnej atmosfery, kiedy we wnętrzu zabraknie już naturalnego światła. Lampy w kuchni mają różne tryby, które można zmieniać w zależności od potrzeb, wykorzystując część z nich także w ciągu dnia.
Odpowiednie systemy oświetleniowe pojawiają się także w różnych częściach domu, gdzie prezentowane są wszelkie obrazy. W takich miejscach odgrywają one kluczową rolę, kierując wzrok na sztukę i podkreślając jej znaczenie.
W tej nowoczesnej STODOLE wyraźnie widać, że światło, które może być zbliżone do naturalnego, ma ogromne znaczenie nie tylko w dzień, ale też po zmroku.

Lokalizacja: Australia
Tekst: nowoczesna STODOŁA

Fotograf