West Meadows

Three Sixty Architecture
Kategorie: Domy modułowe
Partnerzy

O inspiracji

Rustykalna, nowoczesna architektura West Meadows nawiązuje dialog z alpejskim krajobrazem. Zaprojektowany jako dom z duszą, który może rozszerzać się i kurczyć wraz z przypływami i odpływami gości. Jednocześnie funkcjonuje jako piękne miejsce na emeryturę dla stałych mieszkańców. Najpierw zbudowano STODOŁĘ i loft, który zawiera dwie sypialnie, kuchnię, łazienkę i pralnię. Podniesiona nieco wyżej STODOŁA jest współczesną interpretacją rustykalnej szopy, z mocnym, czystym, minimalistycznym wykończeniem. Profilowane okładziny metalowe i zlicowane bramy garażowe pozwalają na uzyskanie jednolitej elewacji.

Z myślą o klimacie

Wschodnią fasadę loftu w całości pokryto półprzezroczystym poliwęglanem. Pozwala to na wpadanie do budynku pięknego, przefiltrowanego światła przez cały dzień. Fasady północna i południowa mają po trzy okna na górnym poziomie połączone cedrowymi wypełnieniami i czerwonym łącznikiem. Główny dom składa się z dwóch dachów spadzistych połączonych kilkoma płaskimi dachami unoszącymi się pod spodem. Biegnące ze wschodu na zachód, nachylone elementy maksymalizują zyski słoneczne i zapierające dech w piersiach widoki w obu kierunkach. Z widokami w tym przypadku przychodzi jednak wiatr. To ten element terenu wpłynął na ochronny charakter domu. Formą owija się wokół siebie, tworząc bariery przed żywiołami.

Przede wszystkim widoki

Wejście do domu prowadzi przez zadaszoną promenadę. „Po wejściu sufit podnosi się dramatycznie, podążając za linią dachu. Tutaj wewnętrzny hol wejściowy jest proporcjonalny. Jest osłonięty od głównego domu pionowym cedrowym ekranem, teksturowanym trójwymiarowym wejściem, które ustawia scenę na to, co jest poza nią. To przyjazna przestrzeń, przestrzeń pauzy”. Przechodząc do głównej kuchni i salonu, majestatyczne widoki stają się głównym tematem przestrzeni wypełnionej naturalnym światłem. Jadalnia i część dzienna mają wspólny dwustronny kominek gazowy. Obie mają również duże przesuwne drzwi otwierające się na zachód i jezioro. Od wschodu kolejne drzwi przesuwne otwierają się na chroniony zewnętrzny dziedziniec z kominkiem i częścią wypoczynkową. Widoczne są z niego widoki zarówno na jezioro, jak i na wiejską okolicę. Wewnętrzny szklany łącznik prowadzi do drugiego dziedzińca otoczonego odkrytym stawem skalnym.

Paleta materiałów została zaprojektowana tak, aby współgrała z naturalnym otoczeniem. Jest to dom, którego język architektoniczny jest przesiąknięty pochodzeniem tego miejsca i szerszymi krajobrazami, który oferuje szereg wszechstronnych, ciepłych i zachęcających przestrzeni.

Tekst: nowoczesna STODOŁA