White Salmon Residence

Michael Flowers Architect Gregor Halenda
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Ta niepozorna rezydencja położona jest wzdłuż wąwozu Columbia w White Salmon w stanie Waszyngton.

Budynek skomponowano jako pojedynczą bryłę. Metalowe wykończenie dachu i północne elewacje są odporne na warunki atmosferyczne. Sąsiednia okładzina drewniana uspokaja. Wiata z listew cedrowych otacza teren, otwierając się na południową ekspozycję otaczającą od zachodu. Ogród przechodzi w głęboką werandę obejmującą otwartą południową ekspozycję terenu.

Jednym z głównych elementów domu jest głęboka weranda rozciągająca się na całą południową ekspozycję. Zapewnia ona dużo miejsca na zabawę na świeżym powietrzu nawet podczas trudnych warunków pogodowych. Weranda prowadzi również do kuchni na świeżym powietrzu, tworząc piękną i funkcjonalną przestrzeń do goszczenia przyjaciół i rodziny. Oferuje też całoroczne połączenie z ogrodem, krajobrazem i widokami.

Wyzwanie polegające na minimalizacji zużycia energii przy jednoczesnym zrównoważeniu unikalnych cech obiektu zostało fachowo podjęte dzięki dokładnej analizie miejsca. Wykorzystując zarówno zasady domu pasywnego, jak i technologię aktywną, efektem jest dom z wysoce izolowaną obudową i płynnym połączeniem przestrzeni wewnętrznej i zewnętrznej dzięki przezroczystości przemyślanie rozmieszczonych przeszkleń.

Lokalizacja: White Salmon, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA