Wild Goose Farmhouse

Jessica Helgerson Aaron Leitz
Kategorie: Domy drewniane
Partnerzy

O inspiracji

Osadzona w sielskim uroku wiejskiego życia i wielu wygodach życia XXI wieku posiadłość Wild Goose Farmhouse należy do projektantki wnętrz Jessiki Helgerson i jej czteroosobowej rodziny. Nowoczesny amerykański dom wiejski łączy to, co najlepsze z obu światów. Spadziste dachy, odsłonięte belki schodowe i obfitość naturalnych materiałów to cechy charakterystyczne klasycznego wiejskiego domu.

Posiadłość została wybrana przez Jessicę i jej męża, architekta Yianniego Doulisa, ze względu na światopogląd. Przywodził na myśl jej europejskie korzenie. „Moja mama była Francuzką i dorastałam, spędzając wakacje na wsi z francuskimi dziadkami” — mówi Jessica. „Kiedy przeprowadziliśmy się do Portland, zakochałem się w wyspie Sauvie ze względu na niewielką skalę rolnictwa, które bardzo przypominało francuską wieś z małymi polami i żywopłotami”.

Wyspa, która jest mniej więcej wielkości Manhattanu, jest domem dla zaledwie tysiąca mieszkańców. „Mały dom był dobrze położony i miał solidne fundamenty. Zachowaliśmy więc ślady, ale odnowiliśmy resztę” — wyjaśnia Jessica. Para nigdy nie zamierzała tam mieszkać na pełny etat. Jednak całej rodzinie tak bardzo podobały się weekendowe pobyty, że zdecydowali się na stałe.

Pomieszczenia ogólnodostępne domu znajdują się na parterze, a drugie piętro obejmuje trzy sypialnie z dużym strychem powyżej. „Nasz dom ma wiele wspólnych cech projektowych z domami ludowymi w Nowej Anglii z XVIII i XIX wieku” — mówi Jessica. Ugruntowana i autentyczna paleta materiałów wnętrz łączy tradycję ze stylem vintage, tworząc estetykę życia.

Ta wiejska posiadłość oddaje wszystkie zasady wolniejszego życia i tworzy dom podobny do wielowarstwowego płótna. Ucieleśnia „starą duszę w nowym ciele” – co czyni go idealnym antidotum na współczesne życie rodzinne.

Lokalizacja: Sauvie, Stany Zjednoczone
Tekst: nowoczesna STODOŁA