Wiltshire Farmhouse

James Thurstan Waterworth Scarlett Supple Martin Morrell
Kategorie: Domy kamienne Wnętrza
Partnerzy

O inspiracji

Renowacja domu wiejskiego w Wiltshire zaowocowałs spokojnym, oszczędnym wnętrzem zdefiniowanym przez eklektyczne antyki.

James Thurstan Waterworth usłyszał o XIX-wiecznym, ceglanym domu wiejskim w kształcie litery L na sprzedaż. Przyszedł obejrzeć dom ale przyznaje, że „na początku nie było to nic więcej niż tylko sen”. Jednak po kilku miesiącach James i jego żona Scarlett zakochali się w Wiltshire. Właśnie dowiedzieli się, że Scarlett jest w ciąży. Perspektywa spędzenia weekendu na wsi stawała się coraz bardziej atrakcyjna. James i Scarlett postanowili jeszcze raz dokładnie sprawdzić gospodarstwo. Wewnątrz widoczny był zakres niezbędnych prac: instalacja wodno-kanalizacyjna i elektryczna nie były modernizowane od lat. Niezrażeni małżonkowie zobowiązali się do wynajęcia wiejskiego domu i w ciągu 14 miesięcy przekształcili go w dom rodzinny.

Największego remontu wymagał parter. Podjazd przeniesiono tak, aby zaokrąglał tył domu – zamiast biec równolegle do kuchni – aby wpuścić więcej światła do wcześniej ciemnego parteru. „Musieliśmy manipulować tym, co zewnętrzne, aby zadziałało to wewnętrznie” wyjaśnia James. „A potem trzeba było to wszystko otworzyć”. Ciasna kuchnia i oddzielna jadalnia stały się jedną długą i uroczą przestrzenią z kominkiem. Obok wycięto drzwi do dawnego magazynu drewna, który przekształcono w pomieszczenie na buty i toaletę na parterze.

Dwie klatki schodowe zamieniono na jedną centralną. Prowadzi do podestu łączącego oba skrzydła domu. Otworzyli poddasze nad główną sypialnią, tworząc przestrzeń o podwójnej wysokości. Małą sypialnię jednoosobową zamieniono na łazienki dla głównej sypialni i drugiej co do wielkości sypialni. Ostatni pokój stał się pokojem dziecięcym dla ich córki Bibi, a rodzinną łazienkę umieszczono pomiędzy dwoma pozostałymi sypialniami.

Chociaż para zachowała, co się dało – na przykład oryginalne deski podłogowe – mieli do pracy stosunkowo czyste płótno.

Lokalizacja: Wiltshire, Anglia
Tekst: nowoczesna STODOŁA